Polska - Meksyk: Remis na początek mundialu! Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego

Reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem w swoim pierwszym meczu MŚ 2022. Najlepszą sytuację zmarnował Robert Lewandowski, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Czesław Michniewicz postawił na zestawienie z czterema obrońcami, którymi byli Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior oraz Bartosz Bereszyński. W drugiej linii od pierwszej minuty oglądaliśmy Grzegorza Krychowiaka, Sebastiana Szymańskiego oraz Piotra Zielińskiego. Ofensywny tercet stanowili Jakub Kamiński, Nicola Zalewski oraz Robert Lewandowski. W bramce oczywiście znalazło się miejsce dla Wojciecha Szczęsnego.

Meksykanie mieli gigantyczną przewagą na trybunach i na przestrzeni pierwszych czterdziestu pięciu minut to oni starali się dyktować warunki gry. Dużo pracy miał Bereszyński, który musiał odpierać ataki m.in. Hirvinga Lozano, lecz Meksykanie nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji. Podobnie zresztą jak Polacy. W pierwszej połowie ani jedni, ani drudzy nie oddali celnego strzału.

Po blisko godzinie gry Biało-Czerwoni stanęli przed znakomitą szansą na objęcie prowadzenie. W polu karnym faulowany był Lewandowski, a sędzia po analizie VAR podyktował jedenastkę. Podszedł do niej sam poszkodowany, lecz nie zmienił jej na bramkę. Guillermo Ochoa po raz kolejny udowodnił, że na mundialach jest bramkarzem klasy światowej, broniąc strzał "Lewego".

Ta sytuacja dodała wiary Meksykanom, którzy chwilę później zagrozili bramce Szczęsnego. Uderzał Edson Alvarez, a po drodze tor lotu piłki zmienił jeszcze Henry Martin, ale polski bramkarz świetnie odbił piłkę do boku.

Mecz zakończył się remisem 0:0.

W pierwszym spotkaniu tej grupy Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1.

Polska - Meksyk 0:0

Polska: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (87. Arkadiusz Milik), Sebastian Szymański (71. Przemysław Frankowski), Nicola Zalewski (46. Krystian Bielik) - Robert Lewandowski

Meksyk: Guillermo Ochoa - Jorge Sanchez, Hector Moreno, Cesar Montes, Jesus Gallardo - Edson Alvarez, Hector Herrera (71. Carlos Rodriguez), Luis Chavez - Hirving Lozano, Henry Martin (71. Raul Jimenez), Alexis Vega (84. Uriel Antuna)

Żółte kartki: Sanchez, Moreno - Frankowski.