MŚ 2022: Co musi się stać, żeby Polska awansowała? (SCENARIUSZE)

Piłka nożna

Reprezentacja Polski ma za sobą mecz otwarcia na mundialu. Podopieczni Czesława Michniewicza zremisowali bezbramkowo z Meksykiem. Styl był rozczarowujący, ale wynik - jak wskazuje matematyka - nie jest najgorszy. Już teraz wiadomo, że w grze o awans "Biało-Czerwoni" pozostaną aż do ostatniej kolejki.

Pierwszym meczem w grupie C było starcie Arabii Saudyjskiej z Argentyną. Mistrzowie Ameryki Południowej stawiani byli w roli zdecydowanych faworytów. Początek spotkania zdawał się potwierdzać przypuszczenia - Latynosi szybko wyszli na prowadzenie. Później do głosu doszli jednak Saudyjczycy, którzy najpierw dogonili, a następnie przegonili rywali. Ostatecznie wygrali 2:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek po meczu Polska - Meksyk: Nic mnie nie zaskoczyło

 

W sesji wieczornej Polska zremisowała natomiast z Meksykiem 0:0. Sytuacja w grupie przedstawia się więc następująco:

 

Arabia Saudyjska - 3 punkty

Polska - 1 punkt

Meksyk - 1 punkt

Argentyna - 0 punktów

 

W tej sytuacji już teraz wiadomo, że kwestia awansu Polaków rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. Nawet ewentualna sobotnia porażka z Saudyjczykami nie odebrałaby podopiecznym Michniewicza szans na wyjście z grupy. "Orły" traciłyby bowiem maksymalnie trzy punkty do Meksykanów lub dwa do Argentyńczyków.

 

W przypadku wygranej z Arabią Polacy - z czterema punktami na koncie - mogliby zostać liderami grupy. Stanie się tak na pewno, jeśli w meczu Argentyna - Meksyk padnie remis lub jeśli wygra Argentyna. Jeśli z kolei wygra Meksyk, liczyć się będzie bilans bramek.

 

W ostatniej kolejce Polacy zmierzą się z Argentyńczykami. W tym samym czasie odbywać się będzie spotkanie Saudyjczyków z Meksykanami.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie