MŚ 2022: Hiszpania - Kostaryka. Demolka! Siedem goli faworytów

Hiszpania rozbiła Kostarykę 7:0 w meczu grupy E mistrzostw świata 2022.

Hiszpania szybko pokazała swoją moc. Już w 11. minucie kapitalnie z piłką zabrał się Dani Olmo, a następnie spokojnym strzałem wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Faworyci poszli za ciosem. Dziesięć minut później kolejną efektową akcję wykończył Marco Asensio. Przed przerwą rzut karny pewnie wykorzystał Ferran Torres.

Było 3:0, a Kostaryka bardzo rzadko wychodziła z własnej połowy. Hiszpanie mieli wszystko pod kontrolą i już na początku drugiej części gry Torres zdobył swoją drugą bramkę. Podopieczni Luisa Enrique na tym nie poprzestali. Na nieco ponad kwadrans przed końcem pięknym golem popisał się Gavi, a w doliczonym czasie gry bramki dołożyli też Carlos Soler oraz Alvaro Morata.

W pierwszym spotkaniu tej grupy Niemcy niespodziewanie przegrali z Japonią 1:2.

Hiszpania - Kostaryka 7:0 (3:0)

Bramki: Olmo 11, Asensio 21, Torres 31 (k), 54, Gavi 74, Soler 90, Morata 90+2

Hiszpania: Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Rodri Hernandez, Jordi Alba (64. Alejandro Balde) - Sergio Busquets (64. Koke Resurreccion), Gavi, Pedri Gonzalez (57. Carlos Soler) - Ferran Torres (57. Alvaro Morata), Marco Asensio (69. Nico Williams), Dani Olmo

Kostaryka: Keylor Navas - Carlos Martinez (46. Kendall Waston), Keysher Fuller, Oscar Duarte, Francisco Calvo, Bryan Oviedo (82. Ronald Matarrita) - Joel Campbell, Celso Borges (72. Brandon Aguilera), Yeltsin Tejeda, Jewison Bennette (61. Bryan Ruiz) - Anthony Contreras (61. Alvaro Zamora)

Żółte kartki: Calvo, Campbell