PlusLiga: Zaskakujący wynik w Warszawie!

Siatkarze LUK Lublin wygrali trzeci mecz w obecnym sezonie.

Projekt Warszawa przegrał z LUK Lublin 1:3 w meczu 11. kolejki PlusLigi. Siatkarze ze stolicy pewnie wygrali pierwszą partię, w drugiej prowadzili 16:11 i oddali inicjatywę rywalom. Nękana kontuzjami drużyna z Lublina odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie.

Siatkarze Projektu szybko zbudowali solidną przewagę (9:4), którą utrzymywali na przestrzeni seta (14:9, 20:13). Byli skuteczniejsi od rywali w ataku, lepiej punktowali blokiem. W końcówce kontrolowali sytuację, a ostatni punkt przyniósł im blok Piotra Nowakowskiego (25:19).

Druga odsłona również rozpoczęła się po myśli gospodarzy, którzy po asie serwisowym Nowakowskiego prowadzili 6:2. W środkowej części seta nadal nadawali ton wydarzeniom na boisku. Przy stanie 16:11 mogło się wydawać, że pewnie wygrają drugą partię. Rywale mieli jednak inne plany. Zaczęli odrabiać straty i dopięli swego – po punktowym bloku było 21:21. Goście mieli piłkę setową przy stanie 23:24, ale nie wykorzystali szansy. Decydowała gra na przewagi, a w niej górą byli siatkarze LUK. Wynik na 27:29 ustalił błąd gospodarzy.

Wygrana po zaciętej końcówce uskrzydliła siatkarzy gości i w kolejnym secie uzyskali przewagę (4:7). Byli skuteczniejsi od rywali w ataku, punktowali blokiem (0–4 w całym secie). Dwoma efektownymi blokami popisał się Jan Nowakowski (14:17). Po bloku Szymona Romacia goście odskoczyli w końcówce 17:22. Wynik seta na 18:25 ustalił asem serwisowym Wojciech Włodarczyk.

W czwartej odsłonie gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych lublinian. Goście na początku odskoczyli na kilka oczek (5:8), a w środkowej części seta mieli już zdecydowaną przewagę (11:18). Końcówka bez historii. Błąd rywali dał drużynie LUK piłkę meczową, a w kolejnej akcji blok Nowakowskiego zakończył rywalizację (17:25).

Skrót meczu Projekt - LUK:

Najwięcej punktów: Niels Klapwijk (20), Artur Szalpuk (18) – Projekt; Szymon Romać (18), Jeffrey Jendryk (15), Wojciech Włodarczyk (12), Nicolas Szerszeń (11) – LUK. Mocną bronią gości był blok (8–14, 5 punktów Jan Nowakowski). MVP: Szymon Romać (15/25 = 60% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Projekt Warszawa – LUK Lublin 1:3 (25:19, 27:29, 18:25, 17:25)

Projekt: Jan Firlej, Kevin Tillie, Piotr Nowakowski, Niels Klapwijk, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Jurij Semeniuk, Igor Grobelny, Dawid Pawlun, Kamil Baranek. Trener: Roberto Santilli.
LUK: Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Szymon Romać, Nicolas Szerszeń – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Cristiano Torelli Mello Tavares, Mateusz Jóźwik, Konrad Stajer. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Wyniki meczów 11. kolejki PlusLigi:

2022-11-22: Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)
2022-11-22: PSG Stal Nysa – GKS Katowice 2:3 (21:25, 24:26, 25:17, 25:22, 12:15)
2022-11-22: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (21:25, 32:30, 19:25, 22:25)
2022-11-23: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)
2022-11-23: Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 11:25, 18:25)
2022-11-23: Projekt Warszawa – LUK Lublin 1:3 (25:19, 27:29, 18:25, 17:25)
2022-11-24: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-24: Barkom-Każany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).