UFC 282: Jan Błachowicz w walce wieczoru! Mistrz zwakował pas

Sporty walki
UFC 282: Jan Błachowicz w walce wieczoru! Mistrz zwakował pas
fot. UFC
UFC 282: Jan Błachowicz w walce wieczoru!

Jiri Prochazka zwakował pas UFC w wadze półciężkiej! Czech nabawił się poważnej kontuzji i wycofał się z walki z Gloverem Teixeirą na gali UFC 282. Pojedynkiem wieczoru tego wydarzenia będzie więc starcie Jan Błachowicz - Magomed Ankalaev. Zawodnicy zawalczą o zwakowany tytuł.

Jak poinformował dziennikarz Kevin Iole z Yahoo Sports, Czech nabawił się poważnego urazu i wycofał się z walki z Teixeirą. Kontuzja okazała się na tyle groźna, że Prochazka - z szacunku do innych zawodników walczących w tej kategorii wagowej - zwakował pas. Były już mistrz ma pauzować nawet rok.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdor UFC aresztowany na lotnisku

 

Teixeira, czyli pretendent do mistrzowskiego tytułu, miał odrzucić ofertę innego pojedynku, więc nowym main eventem gali UFC 282 będzie starcie Błachowicz - Ankalaev. Polak i Rosjanin zawalczą o mistrzowskie trofeum, które zwakował Prochazka.

 

 

Rosły Czech mistrzowski pas zdobył na gali UFC 275, kiedy pokonał w piątej rundzie Teixeirę. Odebrał tym samym tytuł Brazylijczykowi, który z kolei zdobył pas na UFC 267 dzięki wygranej z Błachowiczem.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie