El. ME 2023: Polska - Słowenia. Relacja i wynik na żywo

Koszykówka

Polki i Słowenki zagrają w czwartek mecz w eliminacjach mistrzostw Europy 2023. Rywalki mają zapewniony udział w turnieju jako współgospodynie. Relacja na żywo z meczu Polska - Słowenia na Polsatsport.pl.

W kadrze reprezentacji Polski są trzy zawodniczki występujące w klubach zagranicznych: Anna Makurat (Dinamo Sassari, Włochy), Aleksandra Parzeńska (Joventut Badalona, Hiszpania) i Amalia Rembiszewska (Kangoeroes Basket Mechelen, Belgia).

 

- Dziewczyny, także te z zagranicznych klubów, przyjechały w dobrej formie, bez większych problemów zdrowotnych. Wszystkie trenują, od wtorku już na wyższej intensywności. Fajnie to wygląda, jest dobra atmosfera, czuć "chemię" w drużynie. Mam nadzieję, że w kolejnym okienku będzie mogła do nas dołączyć Stephanie - powiedziała PAP nowa dyrektor reprezentacji, była reprezentantka Polski Magdalena Leciejewska.

 

Po czwartkowym meczu w Gnieźnie ze Słowenią biało-czerwone w niedzielę zmierzą się w Tiranie z najsłabszym zespołem w grupie D - Albanią. Tę drużynę Polki rozgromiły w listopadzie 2021 właśnie w Gnieźnie 125:19, a w kolejnym spotkaniu uległy Turczynkom w Izmicie 41:52.

 

W lutym 2023, w ostatnim okienku eliminacji ME 2023, Polki zagrają na wyjeździe ze Słowenią i u siebie z Turcją.

 

Do czerwcowych finałów ME, które odbędą się w Słowenii i Izraelu awans wywalczą zwycięzcy 10 grup kwalifikacyjnych oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc z ośmiu grup (po wykluczeniu Rosji i Białorusi tylko najlepsze drużyny z grup, z tymi ekipami uzyskają awans do finałów, o czym zadecydowała FIBA-Europe w poniedziałek).

 

Słowenia udział w EuroBaskecie ma zapewniony automatycznie (podobnie jak Izrael), więc Polska może awansować ewentualnie nawet wówczas, gdy zajmie trzecią pozycję w tabeli. Pod warunkiem, że będzie miała lepszy bilans dużych i małych punktów od czterech drużyn z drugich miejsc w innych grupach.

 

Relacja na żywo z meczu Polska - Słowenia na Polsatsport.pl. Początek o godz. 17:30.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie