MŚ 2022: Brazylia - Serbia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Pierwszą kolejkę fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze zakończy mecz kandydatów do złota, Brazylijczyków. Naszpikowani gwiazdami "Canarinhos" zmierzą się z Serbami. Relacja i wynik na żywo meczu Brazylia - Serbia od godz. 20.00 w Polsatsport.pl.

Ekipa z Ameryki Południowej na medal mundialu czeka od 2002 roku. Dwadzieścia lat temu Brazylijczycy sięgnęli po złoto i od tamtej pory, mimo wielu piłkarzy światowej klasy, nie zdołali wywalczyć choćby brązowych krążków. Mało tego, tylko raz - w 2014 roku, na własnej ziemi - "Canarinhos" wyszli poza ćwierćfinały. Mimo to krajowa federacja nadal wierzy, że pracujący z kadrą od 2016 roku Tite będzie w stanie poprowadzić zespół do szóstego tytułu mistrza świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie mundiale: Cztery gole geniusza Wilimowskiego z Brazylią w 1938 roku

 

Pierwszą przeszkodą dla Neymara i spółki będzie reprezentacja Serbii. "Orły" od lat uchodzą za bardzo solidny zespół i... od lat zawodzą na wielkich imprezach. Na mundialu tylko raz - w 1998 roku - Serbowie, jeszcze jako część Federalnej Republiki Jugosławii, wyszli z grupy, zaś największym sukcesem na arenie międzynarodowej jest dla nich ćwierćfinał Eiro 2000. Tegoroczne mistrzostwa mają przynieść długo oczekiwane przełamanie tej niemocy. W kadrze selekcjonera Dragana Stojkovicia nie brak gwiazd europejskich boisk, by wspomnieć choćby Dusana Vlahovicia z Juventusu, Dusana Tadicia z Ajaksu czy Sergeja Milinkovicia-Savicia Lazio. Czy to wystarczy do sprawienia niespodzianki w spotkaniu z "Canarinhos"?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Brazylia - Serbia od godz. 20.00 w Polsatsport.pl.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie