MŚ 2022: Szwajcaria - Kamerun. Skromne zwycięstwo Helwetów

Reprezentacja Szwajcarii udanie rozpoczęła udział w piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Wygraną 1:0 z Kamerunem zapewnił Helwetom na początku drugiej połowy Breel Embolo.

Od początku spotkania przeważali Szwajcarzy, ale to "Nieposkromione Lwy" w 10. minucie stworzyły sobie pierwszą dogodną sytuację. Bryan Mbeumo wbiegł z lewej strony w pole karne Helwetów i oddał strzał. Górą w tym pojedynku okazał się jednak Yann Sommer. Bramkarz sparował uderzenie wprost pod nogi Karla Toko Ekambiego, który uderzył nad poprzeczką.

Od tego momentu stroną dominującą byli Kameruńczycy, którzy kilkukrotnie zapuścili się pod "szesnastkę" rywali. Swoje okazje mieli Collins Fai oraz Eric Maxim Choupo-Moting, ale do końca pierwszej połowy kibice nie ujrzeli bramek.

Zmieniło się to po przerwie. Trzy minuty po wznowieniu gry Xherdan Shaqiri dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Breela Embolo, który pewnym strzałem pokonał Andre Onanę.

Zawodnicy Murata Yakina po 66 minutach powinni prowadzić już różnicą dwóch bramek. Wyprowadzili bliźniaczo wyglądającą akcję, ale tym razem uderzenie Rubena Vargasa znakomicie obronił bramkarz reprezentacji Kamerunu i Interu Mediolan.

Szwajcaria - Kamerun 1:0 (0:0)

Bramka: Embolo 48

Szwajcaria: Yann Sommer - Silvan Widmer, Manuel Akanji, Nico Elvedi, Ricardo Rodriguez (90. Eray Comert) - Xherdan Shaqiri (72. Noah Okafor), Remo Freuler, Djibril Sow (72. Fabian Frei), Granit Xhaka, Ruben Vargas (81. Fabian Rieder) - Breel Embolo (72. Haris Seferovic)

Kamerun: Andre Onana - Collins Fai, Jean-Charles Castelletto, Nicolas Nkoulou, Nouhou Tolo - Andre-Frank Zambo Anguissa, Martin Hongla (68. Gael Ondoua), Samuel Gouet - Bryan Mbeumo (81. Moumi Ngamaleu), Eric Maxim Choupo-Moting (74. Vincent Aboubakar), Karl Toko Ekambi (74. Georges-Kevin Nkoudou)

Żółte kartki: Elvedi, Akanji - Fai