Co za skok! Kamil Stoch w imponującej formie przed konkursami w Ruce

Zimowe
Co za skok! Kamil Stoch w imponującej formie przed konkursami w Ruce
fot. PAP
Na co stać Kamila Stocha podczas weekendu Pucharu Świata w Ruce?

Puchar Świata w skokach narciarskich wraca po trzytygodniowej przerwie. Tym razem zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w fińskiej Ruce. Czyżby w gronie kandydatów do triumfu będzie Kamil Stoch? Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich podczas czwartkowego treningu popisał się znakomitym skokiem, z którego wideo już krąży w sieci.

Skoczek z Zębu na inaugurację zimy mógł mówić o dużym pechu. W pierwszych zawodach w Wiśle wypięło mu się wiązanie, natomiast dzień później został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.


Wydaje się jednak, że 35-latek zapomniał o niepowodzeniu. W dniu poprzedzającym kwalifikacje, mistrz świata z Sapporo popisał się dalekim skokiem, lądując - jak przekazał portalowi skijumping.pl Thomas Thurnbichler - na 138. metrze. Nie wszyscy jednak zdołali wykonać swoje próby, ponieważ organizatorzy przerwali trening.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarny skoczek ma jeszcze jeden cel. Później skończy karierę?


Nagranie ze znakomitym skokiem Stocha krąży już po sieci. Nagrał i opublikował je na Twitterze japoński zawodnik Naoki Nakamura. Czy dwukrotny zdobywca Pucharu Świata potwierdzi swoją formę w kwalifikacjach, jak również w zawodach?

 


Po konkursach w Wiśle, w klasyfikacji generalnej prowadzi Dawid Kubacki, który ma na koncie dwa zwycięstwa i 200 punktów. O 70 mniej ma Halvor Egner Granerud. Trzecie miejsce zajmuje Stefan Kraft.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie