MŚ 2022: Anglia - USA. Relacja i wynik na żywo

Jeśli Anglia pokona w piątek USA, to będzie już pewna gry w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Relacja na żywo z meczu Anglia - USA na Polsatsport.pl.

Anglia mundial zaczęła imponująco - od wygranej z Iranem 6:2. Czwarty zespół poprzednich mistrzostw świata i aktualny wicemistrz Europy pokazał, że nie bez powodu zaliczany jest do faworytów katarskiej imprezy.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaczęliśmy turniej w ten sposób, zwłaszcza jeśli chodzi o atak. Nie podobała mi się końcówka meczu i sposób, w jaki straciliśmy dwie bramki. To było niegodne naszego poziomu. Będziemy musieli zagrać lepiej przeciwko Amerykanom, którzy spróbują złapać nas za gardło" - powiedział trener Gareth Southgate.

Martwić mogło go zdrowie kapitana Harry'ego Kane'a, który w pierwszym meczu doznał urazu stawu skokowego. Okazało się jednak, że jest on niegroźny i król strzelców poprzedniego mundialu będzie w piątek gotowy do gry. Kane Iranowi bramki nie strzelił, ale popisał się dwiema asystami.

Amerykanie natomiast bardzo dobrze zagrali tylko w pierwszej połowie meczu z Walią, po której prowadzili 1:0. Po przerwie prawdopodobnie opadli nieco z sił i pozwolili rywalom wyrównać.

Relacja i wynik na żywo meczu Anglia - USA od godziny 20.00 na Polsatsport.pl.