MŚ 2022: Holandia - Ekwador. Obie drużyny nadal bez awansu

Holandia zremisowała 1:1 z Ekwadorem. Podział punktów sprawił, że ani jedni, ani drudzy nie zapewnili sobie jeszcze awansu do fazy pucharowej. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka.

Tym razem Holendrzy nie czekali z otwarciem wyniku do samej końcówki meczu. Pierwsza bramka padła już w szóstej minucie, kiedy efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Cody Gakpo. Ekwadorczycy wyglądali na zagubionych i stłamszonych siłą ofensywną "Oranje". Dopiero po upływie mniej więcej 20 minut zespół z Ameryki Południowej zaczął przedostawać się pod pole karny rywali i stwarzać groźne okazje.

Najbliżej bramki był w pierwszej połowie Enner Valencia. Doświadczony napastnik odebrał podanie na skrzydle, po czym minął dryblingiem Denzela Dumfriesa i oddał celny strzał. Skuteczną interwencją popisał się Andries Noppert. Po zmianie stron golkiper był już jednak bezsilny. W 49. minucie Valencia dopadł do odbitej przez niego piłki i z bliska dobił ją do siatki.

Po doprowadzeniu do remisu Ekwadorczycy dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Aktywny był Valencia, który jednak w 90. minucie opuścił boisko. Gwiazdor padł na murawę i nie był w stanie o własnych siłach dojść do strefy zmian. Jeśli kontuzja okaże się poważna, będzie to wielka strata dla reprezentacji.

Spotkanie zakończyło się remisem, więc kwestia awansu do 1/8 finału rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. Jednocześnie podział punktów odebrał matematyczne szanse na awans Katarczykom. W trzeciej serii gier gospodarze zagrają już tylko o honor.

Holandia - Ekwador 1:1 (1:0)

Bramki: Cody Gakpo 6 - Enner Valencia 49

Holandia: Andries Noppert - Denzel Dumfries, Jurrien Timber, Virgil van Dijk, Nathan Ake, Daley Blind - Teun Koopmeiners (80. Marten de Roon), Frenkie de Jong, Davy Klaassen (69. Steven Berghuis) - Cody Gakpo (79. Wout Weghorst), Steven Bergwijn (46. Memphis Depay)

Ekwador: Hernan Galindez - Angelo Preciado, Jackson Porozo, Felix Torres, Piero Hincapie, Pervis Estupinan - Gonzalo Plata (90. Romario Ibarra), Jhegson Mendez, Moises Caicedo, Michael Estrada (74. Jeremy Sarmiento) - Enner Valencia (90. Kevin Rodriguez)

Żółta kartka: Jhegson Mendez

Sędzia: Mustapha Ghorbal (Algieria)

Widzów: 44 833