MŚ 2022: Katar - Senegal. Kolejna porażka gospodarzy. Odpadli z turnieju już szóstego dnia

Katar - Senegal

Katar przegrał 1:3 z Senegalem w meczu drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. To druga z rzędu porażka gospodarzy turnieju, która w połączeniu z remisem Holandii z Ekwadorem odebrała im matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.

W pierwszej kolejce podopieczni hiszpańskiego trenera Feliksa Sancheza ulegli 0:2 Ekwadorowi, wyglądając przy tym na zespół dużo słabszy od rywali. Tym razem chcieli się zrehabilitować zwycięstwem z Senegalem. Ponownie okazało się jednak, że musieli uznać wyższość rywali.

Mistrzowie Afryki wyszli na prowadzenie w 41. minucie. Boulaye Dia wykorzystał błąd defensywy Kataru i z zimną krwią pokonał bramkarza gospodarzy. Tuż po zmianie stron Senegalczycy powiększyli przewagę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Famara Diedhiou. Przy wyniku 0:2 Katarczycy zaczęli w końcu grać odważniej i ofensywniej. W 67. minucie wykreowali sobie świetną okazję, kiedy z bliska strzelał Ismael Mohammed. Wspaniałą interwencją popisał się jednak Edouard Mendy.

Gospodarze nie rezygnowali ze starań o pierwszą bramkę na mundialu. Doczekali się w 78. minucie, kiedy Mohammed Muntari wykończył głową dośrodkowanie Ismaela Mohammeda. Po golu Katarczycy zaryzykowali otwartą grę. Nie opłaciło się - w 84. minucie Ahmadou Bamba Dieng ustalił wynik na 3:1 dla Senegalu.

Porażka, w połączeniu z remisem Holandii z Ekwadorem odebrała gospodarzom matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce Katarczycy zagrają z "Oranje" już tylko o honor.

Katar - Senegal 1:3 (0:1)

Bramki: Mohammed Muntari 78 - Boulaye Dia 41, Famara Diedhiou 48, Ahmadou Bamba Dieng 84

Katar: Meshaal Barsham - Pedro Miguel (83. Mohammed Waad), Boualem Khoukhi, Abdelkarim Hassan, Ismail Mohamad, Homam Ahmed (83. Moustafa Tarek) - Hassan Al-Haydos (74. Mohamed Muntari), Karim Boudiaf (69. Abdulaziz Hatem), Assim Madibo - Almoez Ali, Akram Afif.

Senegal: Eduoard Mendy - Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Ismail Jakobs (78. Pape Abou Cisse), Abdou Diallo - Krepin Diatta (64. Pathe Ismael Ciss), Nampalys Mendy (78. Pape Matar Sarr), Famara Diedhiou (74. Bamba Dieng), Idrissa Gana Gueye, Ismaila Sarr (74. Ilimane Ndiaye) - Boulaye Dia.

Żółte kartki: Ismail Mohamad, Homam Ahmed, Assim Madibo - Boulaye Dia, Ismail Jakobs, Pathe Ismael Ciss.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).

Widzów: 41797