MŚ 2022: Walia - Iran. Co za końcówka! Iran pokonał Walię po golach w doliczonym czasie

Reprezentacja Iranu zapisała na swoim koncie cenne trzy punkty. Podopieczni Carlosa Queiroza pokonali 2:0 Walię po golach strzelonych w końcówce doliczonego czasu gry. Wcześniej zobaczyliśmy pierwszą czerwoną kartkę na mundialu w Katarze. Otrzymał ją bramkarz reprezentacji Walii Wayne Hennessy.

Irańczycy byli o krok od wyjścia na prowadzenie już w 16. minucie gry. Po szybkiej zespołowej akcji do siatki trafił Ali Gholizadeh. Wtedy do gry wkroczył VAR. Okazało się, że zawodnik Royal Charleroi był na pozycji spalonej. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy zbyt wielu dogodnych sytuacji podbramkowych. Piłkarze zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Siedem minut po zmianie stron zakotłowało się pod bramką Wayne'a Hennesey'ego. Najpierw po szybkim ataku w słupek trafił Sardar Azmoun. Chwilę później z dystansu uderzał Gholizadeh i on również uderzył w słupek. Kiedy futbolówka odbiła się od obramowania bramki, dopadł do niej Azmoun. Napastnik Bayeru Leverkusen oddał strzał wprost w walijskiego bramkarza.

W kolejnych minutach lepiej prezentowali się Irańczycy. Utrzymywali się dłużej przy piłce i próbowali stwarzać zagrożenie pod bramką rywali. Nieźle zza pola karnego w 73. minucie gry uderzał Saeid Ezatolahi, ale dobrą interwencją popisał się Hennesey. Walijczycy odpowiedzieli 10 minut później za sprawą strzału Bena Daviesa, lecz w tej sytuacji na posterunku był Hossein Hosseini.

Trzy minuty później piłkę za linię obrony Walijczyków otrzymał Mehdi Taremi. Napastnik FC Porto pędził do piłki i zderzył się z wychodzącym z własnego pola karnego Hennessy'm. Początkowo sędzia ukarał golkipera reprezentacji Walii żółtą kartką, lecz po obejrzeniu sytuacji w powtórce zmienił decyzję i pokazał pierwszą czerwoną kartkę na tym turnieju.

Boisko opuścił zawodnik z pola Aaron Ramsey, a jego miejsce zajął bramkarz Danny Ward. Grający w przewadze Irańczycy ruszyli do ataku. To poskutkowało tym, że zostawili za sobą sporo przestrzeni, co próbowali wykorzystywać podopieczni Roba Page'a. Jedni i drudzy jednak nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Przełom nastąpił w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Świetnym strzałem z dystansu popisał Roozbeh Cheshmi. Piłka zatrzepotała w siatce i Iran wyszedł na prowadzenie.

Sędzia pozwolił wznowić grę, co wykorzystali podopieczni trenera Queiroza. W ostatniej akcji meczu wynik spotkania po kontrataku ustalił Ramin Rezaeian. Iran wygrał 2:0 i zdobył cenne trzy punkty w kontekście walki o wyjście z grupy.

Walia - Iran 0:2 (0:0)

Bramki: Cheshmi 90+8, Rezaeian 90+11

Walia: Wayne Hennessey - Neco Williams, Ben Davies, Chris Mepham, Joe Rodon - Harry Wilson (57. Daniel James), Aaron Ramsey (88. Danny Ward), Connor Roberts (57. Brennan Johnson), Ethan Ampadu (78. Joe Allen), Gareth Bale - Kieffer Moore

Iran: Seyed Hossein Hosseini - Ramin Rezaeian, Morteza Pouraliganji, Majid Hosseini, Milad Mohammadi - Ali Gholizadeh (77. Alireza Jahanbakhsh), Ahmad Noorollahi (78. Rouzbeh Cheshmi), Saeid Ezatolahi (83. Ali Karimi), Ehsan Hajsafi (77. Mehdi Torabi) - Mehdi Taremi, Sardar Azmoun (68. Karim Ansarifard)

Żółte kartki: Rodon - Rezaeian, Jahanbakhsh

Czerwona kartka: Hennessey (86, za faul)