EBL: Pewne zwycięstwo PGE Spójni

Courtney Fortson zdobył 36 punktów i 10 asyst, a jego PGE Spójnia Stargard pokonała Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 83:69 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i głównie dzięki trafieniom Courtneya Fortsona i Karola Gruszeckiego prowadzili 12:0. Po kilku minutach niemoc przyjezdnych przełamał David DiLeo, ale PGE Spójnia ciągle radziła sobie świetnie. W pewnym momencie przewaga wynosiła aż 21 punktów po kontrze Gruszeckiego. Po 10 minutach było 30:12. W drugiej kwarcie zespół trenera Sebastiana Machowskiego już nie grał aż tak efektywnie w ataku, ale słupszczanie nie do końca nie potrafili to wykorzystać. W pewnym momencie gospodarze zanotowali małą serię 6:0 i po rzutach wolnych Brody’ego Clarke’a ponownie prowadzili aż 20 punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:30.

Akcje Shavona Colemana i Jakuba Musiała w trzeciej kwarcie sprawiły, że Grupa Sierleccy Czarni zbliżyli się nawet na 11 punktów. Szybko odpowiedzieli jednak na to Jordan Mathews oraz Courtney Fortson i wszystko było już ponownie pod kontrolą PGE Spójni. Po 30 minutach było 65:51. Kolejną część meczu zespół trenera Mantasa Cesnauskisa rozpoczął od rewelacyjnej serii 11:0 i po trójce Michała Chylińskiego przegrywał już tylko trzema punktami! Fortson i Mathews ponownie wzięli jednak sprawy w swoje ręce i na nowo budowali przewagę stargardzian. Rywale do końca już nie prezentowali dobrej skuteczności i dlatego PGE Spójnia zwyciężyła pewnie - 83:69.

Courtney Fortson zdobył dla gospodarzy 36 punktów i 10 asyst. David DiLeo wyróżniał się w ekipie gości - miał 24 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.

PGE Spójnia Stargard - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:69 (30:12, 19:18, 16:21, 18:18).

Punkty:

PGE Spójnia Stargard: Courtney Fortson 36, Jordan Mathews 13, Brody Clarke 9, Karol Gruszecki 8, Barret Benson 6, Krzysztof Sulima 5, Dominik Grudziński 4, Adam Brenk 2, Paweł Kikowski 0.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: David DiLeo 24, Jakub Musiał 11, Mikołaj Witliński 11, Michał Chyliński 9, Shavon Coleman 8, Paweł Leończyk 4, Bartosz Jankowski 2, De'quon Lake 0.