MŚ 2022: Argentyna - Meksyk. Cenne zwycięstwo "Albiceleste"

Reprezentacja Argentyny zrehabilitowała się po porażce z Arabią Saudyjską. "Albiceleste" pokonali 2:0 Meksyk. Gole dla drużyny Lionela Scaloniego strzelili Leo Messi i Enzo Fernandez. W ostatnim meczu grupowym Argentyńczycy zmierzą się z Polakami.

Pierwsza połowa nie przyniosła ani goli ani emocji. Meksykanie skutecznie przeszkadzali Argentyńczykom w konstruowaniu akcji. Ci z kolei nie mieli pomysłu, jak przebić się przez defensywę rywali. Najciekawiej było w 45. minucie gry, kiedy Alexis Vega oddał dobry strzał z rzutu wolnego, ale efektowną paradą popisał się Emiliano Martinez. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Początek drugiej części spotkania również nie należał do najbardziej ekscytujących. Z czasem jednak Argentyńczycy zaczęli zyskiwać przewagę nad rywalami. Podopieczni Lionela Scaloniego przesunęli się na połowę Meksykanów i tam spokojnie budowali kolejne akcje. Niemniej jednak przez długi czas niewiele z nich wynikało. Przełom nastąpił w 64. minucie meczu.

Wtedy piłkę przed polem karnym otrzymał Leo Messi. Kapitan "Albiceleste" przyjął futbolówkę i oddał precyzyjny strzał w róg bramki. Guillermo Ochoa wyciągnął się jak struna, ale ostatecznie po raz pierwszy w tym turnieju musiał wyciągać piłkę z siatki. Strata bramki skłoniła Gerardo Martino do przeprowadzenia zmian. Na boisku zameldował się m.in. Raul Jimenez.

To jednak nie wpłynęło na obraz gry. Argentyńczycy nadal dłużej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg spotkania. Reprezentantów Meksyku stać było jedynie na pojedyncze zrywy, które jednak niewiele przynosiły. W 87. minucie gry na 2:0 trafił Enzo Fernandez. Wprowadzony z ławki gracz Benfiki popisał się pięknym strzałem z boku pola karnego.

Wówczas stało się jasne, że Meksykanie nie odwrócą już losów tego spotkania. Argentyna wygrała i w grupie C ma na koncie trzy punkty przed konfrontacją z Polską. Tyle samo oczek ma reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Meksyk ma tylko jeden punkt i aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Prowadzą Biało-Czerwoni z dorobkiem czterech punktów.

Argentyna - Meksyk 2:0 (0:0)

Bramki: Messi 64, Fernandez 87

Argentyna: Emiliano Martinez - Gonzalo Montiel (63. Nahuel Molina), Lisandro Martinez, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna - Rodrigo De Paul, Guido Rodriguez (57. Enzo Fernandez), Alexis Mac Allister (69. Exequiel Palacios) - Lionel Messi, Lautaro Martinez (63. Julian Alvarez), Angel Di Maria (69. Cristian Romero)

Meksyk: Guillermo Ochoa - Nestor Araujo, Cesar Montes, Hector Moreno, Jesus Gallardo - Andres Guardado (42. Erick Gutierrez), Luis Chavez, Hector Herrera, Kevin Alvarez (66. Raul Jimenez) - Hirving Lozano (73. Roberto Alvarado), Alexis Vega (66. Uriel Antuna)

Żółte kartki: Montiel - Araujo, Gutierrez, Herrera, Alvarado