MŚ 2022: Tunezja - Australia. "Socceroos" dowieźli skromne zwycięstwo do końca

Tunezja - Australia

Australia pokonała 1:0 Tunezję w meczu drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. "Socceroos" podnieśli się po porażce 1:4 z Francją, dzięki czemu pozostają w walce o awans do fazy pucharowej.

Tunezyjczycy zremisowali w pierwszej kolejce 0:0 z Danią i zebrali za swój występ przychylne recenzje. W starciu z Australijczykami kibice oczekiwali od nich przejęcia inicjatywy i podyktowania swoich warunków gry. Tymczasem początek spotkania należał zdecydowanie do "Socceroos", którzy częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Afrykańczycy przebudzili się po mniej więcej 20 minutach. Dobrą okazję zmarnował Youssef Msakni, a po chwili z dystansu próbował także Mohamed Drager.

Kiedy wydawało się, że Australijczycy tracą kontrolę nad spotkaniem, nagle wyszli na prowadzenie. W 23. minucie Mitchell Duke wykończył centrę sprytnym strzałem głową, zaskakując Aymena Dahmena.  W samej końcówce pierwszej połowy Tunezja wypracowała sobie najlepszą dotychczas szansę na wyrównanie. W ostatniej chwili interweniowała jednak defensywa australijska.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zdobycia bramki. Australia chciała powiększyć prowadzenie i zapewnić sobie spokojną końcówkę, tymczasem Tunezyjczycy za wszelką cenę starali się wyrównać. Ostatecznie nic się już jednak w wyniku nie zmieniło. "Socceroos" dowieźli skromne zwycięstwo do końca.

Tunezja - Australia 0:1 (0:1)

Bramka: Duke 23

Tunezja: Aymen Dahmen - Dylan Bronn (73. Wajdi Kechrida), Yassine Meriah, Montassar Talbi - Mohamed Drager (46. Ferjani Sassi), Elyas Skhiri, Aissa Laidouni (67. Wahbi Khazri), Ali Abdi - Naim Sliti, Issam Jebali (73. Taha Yassine Khenissi), Youssef Msakni.

Australia: Mathew Ryan - Fran Karacic (75. Milos Degenek), Harry Souttar, Kye Rowles, Aziz Behich - Jackson Irvine, Aaron Mooy, Riley McGree (64. Ajdin Hrustic) - Mathew Leckie (85. Keanu Baccus), Mitchell Duke (64. Jamie Maclaren), Craig Goodwin (85. Awer Mabil).

Żółte kartki: Laidouni, Abdi, Sassi