Polska - Arabia Saudyjska. Bożydar Iwanow: Weryfikacja dopiero nastąpi

Piłka nożna

Reprezentacja Polski po dwóch meczach mistrzostw świata 2022 ma na swoim koncie cztery punkty. Jak jej grę ocenia komentator Polsatu Sport Bożydar Iwanow?

0:0 z Meksykiem, teraz 2:0 z Arabią Saudyjską - tak wyglądają dotychczasowe wyniki podopiecznych Czesława Michniewicza w Katarze. W tym drugim spotkaniu na listę strzelców wpisali się Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Na miano bohatera zasłużył także Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabawny wpis Grzegorza Krychowiaka po meczu z Arabią Saudyjską. "Wyścig trwa"

 

- Bardzo dobra gra w defensywie, kapitalna postawa bramkarza. (...) Do tego niesamowita skuteczność, bo dwa nasze pierwsze celne strzały trafiają do siatki. To świadczy o tym, że mamy jakość, jeżeli chodzi o piłkarzy ofensywnych - zauważył Iwanow.

 

Komentator Polsatu Sport pokusił się przy okazji o wskazanie tego, co się zmieniło w porównaniu do spotkania z Meksykiem.

 

- W rywalizacji z Meksykiem byliśmy nastawieni na zdobycie punktu. Czesław Michniewicz wymyślił sobie konkretny plan na trzy spotkania. (...) Oczywiście, tam było bardzo mało podjęcia ryzyka. Także w sytuacji, gdy mieliśmy świadomość, że rywal nie jest na najwyższym poziomie. Tutaj sytuacja była inna. Wiemy, że Arabia Saudyjska mogła nam oddać pole, jednak tego nie zrobiła... - powiedział Iwanow.

 

Biało-Czerwoni na zakończenie fazy grupowej zagrają z Argentyną. Ten mecz, który odbędzie się w środę 30 listopada, będzie miał kluczowe znaczenie dla układu w tabeli.

 

- Mimo całej euforii związanej z wynikami, bo na pewno nie z jakością gry naszego zespołu, wiemy, że weryfikacja dopiero nastąpi z Argentyną. Cztery punkty plus brak straconego gola to może się okazać za mało, by zagrać w 1/8 finału - przyznał komentator Polsatu Sport.

 

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie