PŚ w biegach: Johannes Hoesflot Klaebo najszybszy na 10 km techniką klasyczną w Ruce

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał bieg na 10 km techniką klasyczną w Ruce.

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrał bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskiej Ruce. Klaebo w piątek triumfował także w sprincie techniką klasyczną.

Dwa pozostałe miejsca na podium także wywalczyli Norwegowie. Drugi był Paal Golberg wolniejszy od Klaebo o 20,5 s, a trzeci Martin Lowstroem Nyenget - strata 28 s.

Najlepszy z Polaków Kamil Bury był 64. ze stratą 1.57,7. Dominik Bury został sklasyfikowany na 67. pozycji tracąc do zwycięzcy 2.09,0. Maciej Staręga był 68. - strata 2.10,1. Robert Bugara uplasował się na 78. pozycji ze stratą 3.03,5, a Sebastian Bryja na 79. - 3.29,3.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Klaebo - 215 pkt, drugi jest Golberg - 197.

Od tego sezonu kobiety i mężczyźni w PŚ rywalizują na tych samych dystansach.