PlusLiga: Asseco Resovia pewnie wygrała z ostatnią drużyną w tabeli

Asseco Resovia wygrała dziesiąty mecz w sezonie.

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z Asseco Resovią 0:3. Faworyt nie miał większych kłopotów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli. Dla ekipy BBTS to jedenasta porażka w obecnym sezonie. Rzeszowianie wygrali dziesiąty mecz w tych rozgrywkach i zajmują drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie obiecująco rozpoczęli gospodarze (5:2), ale rzeszowianie bardzo szybko zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku (9:12). W środkowej części seta osiągnęli znaczącą przewagę (14:20) i kontrolowali sytuację. Seta zakończyła zepsuta zagrywka gospodarzy (18:25). Siatkarze z Bielska-Białej ułatwili zadanie rywalom, popełniając aż dwanaście błędów własnych.

Druga odsłona również nie przyniosła wielkich emocji. Siatkarze BBTS w początkowych fragmentach dotrzymywali rywalom kroku. W środkowej części seta wynik wyraźnie się rozjechał (9:14), ale gospodarze próbowali jeszcze nawiązać walkę (16:18). Końcówkę rzeszowianie wygrali bardzo pewnie, a skuteczne ataki Jakuba Buckiego i Bartłomieja Mordyla dały im ostatnie punkty (20:25).

Set numer trzy to mocne otwarcie Asseco Resovii (0:4), ale później nieco obniżyli loty i gra się wyrównała (13:13). Gospodarze nadal jednak popełniali błędy i nie wykorzystali szansy na to, by stworzyć bardziej wyrównane widowisko. Rzeszowianie odbudowali przewagę i w końcówce spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Torey DeFalco skutecznym atakiem zakończył seta (18:25) i całe to niezbyt porywające widowisko.

Skrót meczu BBTS - Resovia:

Najwięcej punktów: Daulton Sinoski (15) – BBTS; Torey DeFalco (14) – Asseco Resovia. MVP: Fabian Drzyzga.

BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

BBTS: Wojciech Siek, Pierre Pujol, Jakub Urbanowicz, Dawid Woch, Daulton Sinoski, Konrad Formela – Bartosz Fijałek (libero) oraz Mateusz Zawalski, Radosław Gil, Radosław Puczkowski. Trener: Sergiej Kapelus.
Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jan Kozamernik, Maciej Muzaj, Klemen Čebulj, Bartłomiej Mordyl, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Tomasz Piotrowski. Trener: Giampaolo Medei.

Wyniki meczów 12. kolejki PlusLigi:

2022-10-19: GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (21:25, 21:25, 28:30)
2022-11-25: PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:22, 14:25, 22:25)
2022-11-26: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:14, 23:25, 25:21, 23:25, 9:15)
2022-11-26: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 22:25)
2022-11-26: LUK Lublin – Barkom-Każany Lwów 3:2 (25:22, 24:26, 25:19, 24:26, 15:10)
2022-11-27: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)
2022-11-27: BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)
2022-11-28: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).