MŚ 2022: Belgia - Maroko. Niespodziewana porażka faworytów

Piłkarze Belgii przegrali mecz MŚ 2022.

Belgia i Maroko zmierzyły się w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata 2022. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem reprezentacji Maroka, która triumfowała 2:0.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem doszło do nietypowej sytuacji. Bono, podstawowy bramkarz reprezentacji Maroka, uczestniczył w rozgrzewce, a następnie wyszedł na prezentację i odegranie hymnów narodowych, ale mecz w podstawowym składzie rozpoczął jego zmiennik. Według medialnych doniesień golkiper Sevilli nabawił się urazu, przez który ostatecznie nie był w stanie zagrać w starciu z Belgią.

Pod koniec pierwszej połowy reprezentacja Maroka niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Gola z rzutu wolnego strzelił Hakim Ziyech. Jak się jednak okazało, w tej sytuacji jeden z jego kolegów znajdował się na pozycji spalonej i bramka ostatecznie nie została uznana.

Po przerwie obie drużyny dążyły do otworzenia wyniku. Swojej okazji do gola szukał między innymi Dries Mertens, który pojawił się na boisku w drugiej części gry. Co nie udało się faworytom, wyszło reprezentacji Maroka. W 73. minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Abdelhamid Sabiri, który zameldował się na murawie kilka minut wcześniej.

Jak się okazało, bramka piłkarza Sampdorii nie była ostatnią dla Maroka w tym meczu. W doliczonym czasie wynik na 2:0 ustalił inny z rezerwowych - Zakaria Aboukhlal.

W pierwszej kolejce Belgia wygrała 1:0 z Kanadą, a Maroko bezbramkowo zremisowało z Chorwacją. W drugim z niedzielnych meczów tej grupy Chorwacja pokonała Kanadą 4:1.

Belgia - Maroko 0:2 (0:0)