MŚ 2022: Hiszpania - Niemcy. Remis w hicie

Alvaro Morata otworzył wynik meczu.

Hiszpania zremisowała z Niemcami w hicie piłkarskich mistrzostw świata 2022. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W siódmej minucie Hiszpanie mogli wyjść na prowadzenie. Strzał Daniego Olmo na poprzeczkę sparował jednak Manuel Neuer. Pod koniec pierwszej połowy wydawało się, że dogodną sytuację do strzelenia gola wykorzystał Antonio Rudiger, który skierował futbolówkę do hiszpańskiej bramki po stałym fragmencie gry. Jak się jednak okazało, stoper Realu Madryt znajdował się na pozycji spalonej i ostatecznie do przerwy było 0:0.

W drugiej części gry obie drużyny dążyły do otworzenia wyniku meczu. W 56. minucie niezdecydowanie w szeregach hiszpańskiej obrony starał się wykorzystał Joshua Kimmich, jednak jego strzał skutecznie sparował Unai Simon. Kilka minut później wynik otworzyli Hiszpanie. W 62. minucie gola na 1:0 strzelił Alvaro Morata, który chwilę wcześniej zameldował się na murawie.

W 73. minucie do remisu mógł doprowadzić Jamal Musiala, ale ponownie górą w pojedynku z niemieckim piłkarze okazał się Simon. Co nie udało się młodemu napastnikowi Bayernu Monachium, kilka minut później wyszło Niclasowi Fullkrugowi, który potężnym strzałem pokonał hiszpańskiego golkipera. Trafienie zawodnika Werderu Brema ustaliło wynik meczu.

W swoim pierwszym meczu podczas tego turnieju Hiszpanie wygrali aż 7:0 z Kostaryką. Z kolei Niemcy sensacyjnie przegrali 1:2 z Japonią. W ostatniej serii gier Hiszpania zmierzy się z Japonią, a Niemcy z Kostaryką.

Hiszpania - Niemcy 1:1 (0:0)
Bramki: Morata 62 - Fullkrug 83

Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal, Aymeric Laporte, Rodri Hernandez, Jordi Alba (82. Alejandro Balde) - Sergio Busquets, Gavi (66. Nico Williams), Pedri Gonzalez - Ferran Torres (54. Alvaro Morata), Marco Asensio (66. Koke), Dani Olmo.

Niemcy: Manuel Neuer - David Raum (87. Nico Schlotterbeck), Antonio Rudiger, Thilo Kehrer (70. Lukas Klostermann), Niklas Suele - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (70. Leroy Sane), Jamal Musiala, Leon Goretzka, Serge Gnabry (85. Jonas Hofmann) - Thomas Mueller (70. Niclas Fuellkrug).

Żółte kartki: Busquets - Kehrer, Goretzka, Kimmich

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

Widzów: 68895.