MŚ 2022: Historyczny gol Kanady na mundialu. Padł już w 2. minucie!

Alphonso Davies - strzelec pierwszego w historii gola dla Kanady na mundialu.

Reprezentacja Kanady znakomicie rozpoczęła grupowy mecz z Chorwacją (1:4) na mistrzostwach świata. Podopieczni trenera Johna Herdmana trafili do bramki rywala już w 2. minucie. Był to pierwszy gol w historii tej drużyny na mistrzostwach świata.

Chorwacja podchodziła do tego spotkania w roli faworyta. Kanadyjczycy szybko jednak udowodnili, że nie robi to na nich wrażenia. Już w 2. minucie Alphonso Davies pokonał bramkarza rywali strzałem głową.

Reprezentacja Kanady występuje na mistrzostwach świata po raz drugi. Wcześniej zakwalifikowała się do turnieju w 1986 roku. W Meksyku jednak nie zdobyła ani jednego gola. Trafienie Daviesa było więc historycznym osiągnięciem dla tego zespołu.

Kanada w pierwszym meczu w Katarze uległa Belgii 0:1. W grupie zmierzy się jeszcze z Marokiem.