MŚ 2022: Japonia - Kostaryka. Skromne zwycięstwo "Los Ticos"

Reprezentacja Kostaryki pozbierała się po sromotnej porażce 0:7 z Hiszpanią i pokonała 1:0 Japonię. Gola na wagę trzech punktów dla "Los Ticos" strzelił Keysher Fuller. Ten wynik oznacza, że zarówno Kostaryka, jak i Japonia po dwóch meczach mają na koncie po trzy punkty.

W pierwszej połowie gra była toczona w dość mozolnym tempie. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką. Wartym odnotowania momentem w pierwszej części spotkania był dość brutalny faul Anthony'ego Contrerasa na Mayi Yoshidzie. Sędzia pokazał w tej sytuacji żółtą kartkę.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron Japończycy stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę na gola. Uderzał Hidemasa Morita, ale świetną interwencją popisał się Keylor Navas. Później obraz gry przypominał to, co widzieliśmy w ciągu pierwszych 45 minut. Dłużej przy piłce utrzymywali się Japończycy, ale z ich ataków pozycyjnych niewiele wynikało.

Wydawało się, że jeśli ktoś wyjdzie na prowadzenie w tym meczu, to będzie to drużyna z Azji. Tymczasem Kostarykanie wykorzystali niefrasobliwość w szeregach japońskiej defensywy. W polu karnym futbolówkę przechwycił Keysher Fuller. 28-latek oddał precyzyjny strzał, którym przelobował Shuichiego Gondę.

Japończycy ruszyli do ataku. W 89. minucie gry mocno zakotłowało się pod bramką Navasa, lecz ostatecznie piłka znalazła się w rękach golkipera PSG. Arbiter doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry. Ostatecznie jednak wynik meczu się nie zmienił. Kostarykanie podnieśli się po klęsce z Hiszpanami i dopisali do swojego dorobku trzy punkty. Z kolei Japończycy po sensacyjnej wygranej z Niemcami musieli przełknąć gorycz porażki.

Japonia - Kostaryka 0:1 (0:0)

Bramka: Fuller 81

Japonia: Shuichi Gonda - Miki Yamane (62. Kaoru Mitoma), Ko Itakura, Maya Yoshida, Yuto Nagatomo (46. Hiroki Ito) - Ritsu Doan (67. Junya Ito), Wataru Endo, Daichi Kamada, Hidemasa Morita, Yuki Soma (82. Takumi Minamino) - Ayase Ueda (46. Takuma Asano)

Kostaryka: Keylor Navas - Kendall Waston, Oscar Duarte, Francisco Calvo, Bryan Oviedo - Keysher Fuller, Celso Borges (89. Youstin Salas), Yeltsin Tejeda, Gerson Torres (65. Brandon Aguilera) - Joel Campbell (90+5. Daniel Chacon), Anthony Contreras (65. Jewison Bennette)

Żółte kartki: Yamane, Itakura, Endo - Contreras, Borges, Calvo