"Piotr Żyła i Dawid Kubacki z formą, Kamil Stoch asekuracyjnie"

Zimowe
"Piotr Żyła i Dawid Kubacki z formą, Kamil Stoch asekuracyjnie"
fot. PAP
Dawid Kubacki

"Czołówka ogólnie dobrze, chociaż Kamil Stoch skakał zbyt asekuracyjnie. Pozostali według mnie bez widocznych postępów" - tak w rozmowie z PAP dwudniowy występ biało-czerwonych w Pucharze Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce ocenił dwukrotny olimpijczyk Kazimierz Długopolski.

W sobotę Piotr Żyła zajął trzecie, a dzień później piąte miejsce. Dawid Kubacki był - odpowiednio - czwarty i szósty, Stoch uplasował się na 17. i 14. pozycji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy skoczkowie jak modele na wybiegu. Film podbija sieć (WIDEO)

 

- U Piotrka i Dawida widać dobrą formę i związaną z tym pewność każdego skoku. Kamil według mnie nie czuje się tak pewnie, co można zauważyć w najeździe, a to skutkuje brakiem płynności i agresji wyjścia z progu - wyliczył olimpijczyk z Sapporo (1972) i Lake Placid (1980).

 

Z pozostałej czwórki biało-czerwonych, która wystąpiła w fińskich konkursach, punktował jedynie Paweł Wąsek, który zajął 25. i 28. miejsce.

 

- Niestety, u nich nie zauważyłem widocznych postępów. No ale nie wykluczam też, że to się w kolejnych konkursach zacznie poprawiać - zastrzegł były specjalista kombinacji norweskiej, sędzia FIS a także trener.

 

Jego zdaniem najgroźniejsi rywale w tym sezonie to Norwegowie, Słoweńcy i Austriacy.

 

- Uważam, że jeżeli utrzymają tę dyspozycję, to ciężko będzie ich pokonać. To oczywiście nie oznacza, że nasi nie mają szans na podium czy wygrywanie zawodów. Piotrek i Dawid już teraz mogą to zrobić, a Kamil na pewno, gdy tylko zniweluje drobne błędy, które dziś odbierają mu pewność siebie - podsumował Długopolski.

 

Po dwutygodniowej przerwie skoczkowie wrócą do pucharowej rywalizacji w niemieckim Titisee-Neustadt w dniach 9-11 grudnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie