PŚ w Ruce: Kraft i Granerud ex aequo na pierwszym miejscu. Dwóch Polaków w dziesiątce

Zimowe
PŚ w Ruce: Kraft i Granerud ex aequo na pierwszym miejscu. Dwóch Polaków w dziesiątce
Fot. PAP/EPA
PŚ w Ruce: Kraft i Granerud ex aequo na pierwszym miejscu. Dwóch Polaków w dziesiątce

Stefan Kraft i Halvor Egner Granerud zajęli ex aequo pierwsze miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata w fińskiej Ruce. Trzecią lokatę zajął Naoki Nakamura. Dla Japończyka to pierwsze podium w karierze. Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii, ale zepsuł drugi skok i zajął szóstą pozycję. Na piątym miejscu rywalizację ukończył Piotr Żyła.

Pierwsza seria konkursowa stała na bardzo wysokim poziomie. Aż pięciu skoczków pofrunęło poza 140 metr. Najdalej wylądował Kubacki, który uzyskał 145,5 metra. 50 centymetrów bliżej wylądował Anze Lanisek. Po pierwszej części zmagań Słoweniec tracił do Polaka równo punkt. Na trzecim miejscu dość niespodziewanie plasował się Nakamura. Żyła zajmował z kolei siódmą lokatę. Do drugiej serii awansowali również Kami Stoch (20. miejsce) i Paweł Wąsek (27. miejsce). 

 

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie obejrzeć program Polskie Skocznie? 

 

Rywalizację w finałowej "30" zdominowali Granerud i Kraft. Norweg uzyskał 145 metrów, a Austriak 147 metrów. Po przeliczeniu not i punktów za wiatr obaj zawodnicy otrzymali jednakowe rezultaty - 304,5 punktu. Nikt nie był w stanie zbliżyć się do tego pułapu. Prowadzący po pierwszej serii Kubacki uzyskał zaledwie 130 metrów, co spowodowało jego spadek na szóstą lokatę. Na piątym miejscu zawody ukończył Żyła, a tuż za podium znalazł się Lanisek. Na "pudle" sensacyjnie uplasował się Nakamura. Japończyk uzyskał 139,5 metra w drugiej serii i po raz pierwszy w karierze zajął miejsce w czołowej trójce. 

 

Stoch uplasował się na 14. miejscu, a Wąsek na 28. Kolejne konkursy odbędą się w Niemczech. Rywalizacja w Titisee-Neustadt rozpocznie się 9 grudnia. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie