MŚ 2022: Brazylia - Szwajcaria. Wygrana "Canarinhos" po pięknym golu

Casemiro otworzył wynik meczu.

Brazylia pokonała Szwajcarię w poniedziałkowym meczu piłkarskich mistrzostw świata 2022. "Canarinhos" triumfowali 1:0 po pięknym golu Casemiro i wywalczyli awans do kolejnej rundy turnieju w Katarze.

Brazylijczycy do spotkania ze Szwajcarami przystąpili osłabieni między innymi brakiem Neymara. Napastnik nabawił się kontuzji w meczu z Serbią i jego dalszy występ w Katarze stoi pod znakiem zapytania.

W 27. minucie doskonałą sytuację do otworzenia wyniku zmarnował Vinicius Junior, który nie wykorzystał dokładnego dośrodkowania w pole karne. Ostatecznie do przerwy kibice śledzący to spotkanie nie zobaczyli goli.

W drugiej połowie Brazylia atakowała, jednak długo nie była w stanie stworzyć konkretnej sytuacji podbramkowej. W 64. minucie wynik otworzył ten, który zmarnował najlepszą okazję przed przerwą, czyli Vinicius. Napastnik Realu Madryt z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem reprezentacji Szwajcarii, ale - jak się okazało - chwilę wcześniej Richarlison znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Co nie udało się aktualnemu piłkarzowi Realu, wyszło byłemu zawodnikowi "Królewskich". W 83. minucie Casemiro znalazł się w polu karnym i mocnym strzałem pokonał Yanna Sommera. Jak się okazało, efektowny gol 30-letniego pomocnika Manchesteru United zapewnił trzy punkty podopiecznym Tite.

W pierwszym meczu w Katarze reprezentacja Brazylii wygrała 2:0 z Serbią, natomiast Szwajcaria triumfowała 1:0 w starciu z Kamerunem. "Canarinhos" wywalczyli już awans do kolejnej rundy MŚ 2022.

Brazylia - Szwajcaria 1:0 (0:0)
Bramka: Casemiro 83

Brazylia: Alisson - Eder Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro (86. Alex Telles) - Raphinha (73. Antony), Fred (58. Bruno Guimaraes), Casemiro, Vinicius Junior, Lucas Paqueta (46. Rodrygo) - Richarlison (73. Gabriel Jesus)

Szwajcaria: Yann Sommer - Silvan Widmer (86. Fabian Frei), Manuel Akanji, Nico Elvedi, Ricardo Rodriguez - Remo Freuler, Fabian Rieder (59. Renato Steffen), Granit Xhaka, Djibril Sow (76. Michel Aebischer) - Breel Embolo (76. Haris Seferovic), Ruben Vargas (59. Edimilson Fernandes)

Żółte kartk: Fred - Rieder