Formuła 1: Ross Brawn przechodzi na emeryturę

Moto
Formuła 1: Ross Brawn przechodzi na emeryturę
fot. PAP

W poniedziałek Brytyjczyk Ross Brawn oficjalnie potwierdził, że przechodzi na emeryturę i rezygnuje ze stanowiska dyrektora sportowego Formuły 1, którym był od 2017 roku.

"Jestem zadowolony ze swojej pracy zawodowej w F1. Zrobiłem w tym sporcie dużo, ale teraz już przyszedł czas na odpoczynek. Cieszę się, że przez ostatnie lata pracowałem z promotorem Liberty Media, dzięki temu przeprowadziliśmy w serii wiele ważnych zmian" - przekazał Ross Brawn na stronie oficjalnego serwisu F1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Kubica rozwiał wątpliwości! "Wątpię, że kiedykolwiek wrócę do F1 jako kierowca etatowy"

 

Brawn był pierwszym dyrektorem technicznym, który w ekipie Benettona pracował w latach 1992-1996 z Niemcem Michaelem Schumacherem. Później obaj związali się na dziewięć lat z Mercedesem. Kolejny etap w F1 to założenie zespołu Brawn Grand Prix (w 2009 roku w jego barwach Brytyjczyk Jenson Button zdobył tytuł mistrza świata), który później sprzedał Mercedesowi i przez to umożliwił niemieckiej marce powrót do F1. W 2013 roku rozstał się z Mercedesem, na rok przed zdobyciem przez Brytyjczyka Lewisa Hamiltona tytułu mistrza świata za kierownicą "Srebrnej Strzały".

 

Teraz 68-letni inżynier zdecydował, że nadszedł czas na emeryturę i powrót do swojej drugiej wielkiej pasji, wędkarstwa.

 

"To właściwy czas" - wyjaśnił Brawn na oficjalnej stronie internetowej F1. "Nowe przepisy techniczne wejdą w 2026 roku, ich wprowadzeniem zajmą się już inni" - dodał. "Miałem szczęście pracować ze wspaniałymi zespołami, świetnymi kierowcami i wspaniałymi ludźmi" - zakończył.

 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie