MŚ 2022: Kamerun - Serbia. Sześć goli i podział punktów!

W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy G naprzeciwko siebie stanęły dwa zespoły, które przegrały swój pierwszy mecz. W drugiej serii gier Kamerun zremisował 3:3 z Serbią. Obie drużyny mogą sobie dopisać zatem pierwsze punkty na mundialu.

Osłabiony brakiem swojej gwiazdy, pierwszego bramkarza reprezentacji Andre Onany Kameruńczycy mierzyli się z Serbami. Obie drużyny przegrały swoje inauguracyjne spotkania na Mistrzostwach Świata w Katarze. Ten mecz był zatem realną szansą na pierwsze punkty dla obu drużyn.

Najlepsze szanse do objęcia prowadzenia już na początku spotkania miał napastnik reprezentacji Serbii Aleksandar Mitrović. Serb już w dziesiątej minucie "położył" kameruńskiego obrońcę Nicolasa N'Koulou na prawej stronie boiska, przełożył piłkę na lewą nogę i... trafił jedynie w słupek.

Około 5 minut później obrońcy Kamerunu sprawili niespodziankę napastnikowi Fulham, tracąc piłkę i przypadkowo posyłając ją pod nogi Mitrovicia, który pomylił się strzelając z okolic 11. metra.

Stara, piłkarska maksyma mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Wielu może uważać ten tekst za wyświechtany, jednak w tym meczu znalazł on swoje potwierdzenie. Już w 29. minucie, po rzucie rożnym piłkę do siatki Vanji Milinkovicia-Savicia skierował obrońca Kamerunu Jean-Charles Castelletto.

Równie mocni w stałych fragmentach gry okazali się Chorwaci. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Dusan Tadić posłał świetną, "miękką" wrzutkę w pole karne, gdzie obecny był Strahinja Pavlović.

Niespełna dwie minuty później, napędzeni wyrównującym golem, Serbowie znaleźli kolejną sytuację na trafienie. Tym razem bramkę z 17. metra zdobył pomocnik Lazio Sergej Milinković-Savić. To sprawiło, że bałkańscy piłkarze schodzili do szatni jako prowadzący w tym meczu.

W 53. minucie Serbowie kombinacyjną akcją zupełnie wywiedli obronę oraz bramkarza Kamerunu. W konsekwencji tego, Aleksandar Mitrović zdobył swoją 50. bramkę w narodowych barwach i ustawił wynik meczu na 3:1.

Nadzieję w serca Kameruńczyków wlał Vincent Aboubakar, który wyśmienitym przerzutem piłki nad bramkarzem zdobył gola kontaktowego. Już dwie minuty później kibice Kamerunu mogli cieszyć się z wyrównania po golu Erica Maxima Choupo-Motinga.

Mimo ciągłego zapału z obu stron, mecz zakończył się remisem 3:3. Ten wynik nie może satysfakcjonować żadnej ze stron. W ostatnim meczu fazy grupowej Kamerun zagra z Brazylią, a Serbowie zmierzą się ze Szwajcarami.

Kamerun - Serbia 3:3 (1:2)

Bramki: Castelletto 29, Aboubakar 64, Choupo-Moting 66 - Pavlovic 45+1, Milinkovic-Savic 45+3, Mitrovic 53

Kamerun: Devis Epassy - Collins Fai, Jean-Charles Castelletto, Nicolas Nkoulou, Nouhou Tolo - Andre-Frank Zambo Anguissa (81. Samuel Gouet), Pierre Kunde (67. Gael Ondoua), Martin Hongla (55. Vincent Aboubakar) - Bryan Mbeumo (81. Georges-Kevin Nkoudou), Eric Maxim Choupo-Moting, Karl Toko Ekambi (67. Christian Bassogog)

Serbia: Vanja Milinkovic-Savic - Nikola Milenkovic, Milos Veljkovic (78. Srdjan Babic), Strahinja Pavlovic (56. Stefan Mitrovic) - Andrija Zivkovic (78. Nemanja Radonjic), Sergej Milinkovic-Savic (78. Marko Grujic), Sasa Lukic, Nemanja Maksimovic, Dusan Tadic, Filip Kostic (90+2. Filip Duricic) - Aleksandar Mitrovic

Żółte kartki: Nkoulou, Bassogog - Jovic (rezerwowy), Milenkovic

Sędzia: Mohammed Abdulla (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Widzów: 39 789.