MŚ 2022: Korea Południowa - Ghana. Kolejny szalony mecz w Katarze

Mohammed Kudus bohaterem Ghany.

Korea Południowa i Ghana zmierzyły się w poniedziałkowym meczu MŚ 2022 w Katarze, jeśli chodzi o zmagania w grupie H. Spotkanie, w którym padło pięć goli, zakończyło się triumfem Ghany 3:2.

Ekipa z Afryki prowadziła do przerwy 2:0, oddając dwa celne strzały. Wynik otworzył Mohammed Salisu, a rezultat podwyższył Mohammed Kudus. Dla utalentowanego piłkarza Ajaksu był to pierwszy gol podczas tegorocznych mistrzostw świata.

Kwadrans drugiej połowy i... 2:2. Cho Gue-Sung dwukrotnie pokonał golkipera Ghany strzałami głową i Korea doprowadziła do wyrównania. Radość Koreańczyków nie trwała zbyt długo. Kilka minut później swoją drugą bramkę w meczu zdobył Kudus i Ghana ponownie wyszła na prowadzenie.

Jak się okazało, gol 22-latka zapewnił cenne zwycięstwo reprezentacji Ghany, która odniosła tym samym pierwszy triumf podczas katarskiego mundialu.

W swoim pierwszym meczu w Katarze podopieczni Paulo Bento bezbramkowo zremisowali z Urugwajem. Z kolei Ghana przegrała 2:3 z Portugalią.

Korea Południowa - Ghana 2:3 (0:2)
Bramki: Cho 58, 61 - Salisu 24, Kudus 34, 68

Korea Płd.: Kim Seung-Gyu - Kim Moon-Hwan, Kim Min-Jae (90+2. Kwon Kyung-Won), Kim Young-Gwon, Kim Jin-Su - Hwang In-Beom, Jung Woo-Young (78. Hwang Ui-Jo), Kwon Chang-Hoon (57. Lee Kang-In), Jeong Woo-Yeong (46. Na Sang-Ho), Son Heung-Min - Cho Gue-Sung.

Ghana: Lawrence Ati-Zigi - Tariq Lamptey (78. Denis Odoi), Daniel Amartey, Mohammed Salisu, Gideon Mensah (88. Abdul-Rahman Baba) - Thomas Partey, Salis Abdul Samed, Mohammed Kudus (83. Alexander Djiku) - Andre Ayew (78. Daniel-Kofi Kyereh), Inaki Williams, Jordan Ayew (78. Kamaldeen Sulemana).

Żółte kartki: Jung Woo-Young, Kim Young-Gwon - Daniel Amartey, Tariq Lamptey.

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).
Widzów: 43983.