Finał trylogii Tyson Fury - Dereck Chisora w Polsacie Sport

Sporty walki
Finał trylogii Tyson Fury - Dereck Chisora w Polsacie Sport
fot. Materiały prasowe
Finał trylogii Tyson Fury - Dereck Chisora w Polsacie Sport.

Pięściarski hit w Polsacie Sport! W sobotę 3 grudnia o godzinie 19:00 stacja pokaże galę boksu zawodowego z udziałem charyzmatycznego czempiona wagi ciężkiej Tysona Fury'ego. W walce wieczoru wydarzenia zorganizowanego na gigantycznym stadionie piłkarskim Tottenhamu Hotspur w Londynie, "Król Cyganów" po raz trzeci w karierze zmierzy się z pogromcą między innymi Artura Szpilki - Dereckiem Chisorą. Stawką walki będzie pas mistrza świata wagi ciężkiej prestiżowej organizacji WBC.

Po odebraniu Deontayowi Wilderowi mistrzowskiego pasa federacji WBC, Fury na przemian rzucał wyzwania kolejnym rywalom i groził bokserskiemu światu przejściem na emeryturę z powodu braku godnych kandydatów do walki. Podczas gdy niektórzy bokserzy kalkulują i unikają starcia z "Królem Cyganów", jego rodak i jednocześnie arcywróg - Chisora – od dawna mówił "podajcie mi tylko czas i miejsce walki". Trwający ponad dekadę konflikt dwóch Brytyjczyków znajdzie swój finał w sobotę 3 grudnia, a polscy widzowie zobaczą go na żywo w Polsacie Sport. Rozpoczynającą się o godzinie 19:00 galę, skomentują Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta.


Kariera charyzmatycznego "Króla Cyganów" globalnie eksplodowała w 2011 roku, właśnie po zwycięstwie nad wówczas niepokonanym i stawianym w roli faworyta Dereckiem Chisorą. Ponad dwumetrowy 22-letni pięściarz z Manchesteru zdominował słynącego z ringowej ambicji 27-latka. Urodzony w Zimbabwe, ale reprezentujący Wielką Brytanię, Chisora na rewanż z Furym czekał trzy lata. Stawką ich pierwszego pojedynku były tytuły mistrza Wielkiej Brytanii oraz Wspólnoty Brytyjskiej. Druga odsłona toczyła się także o pasy EBU i WBO International. W 2014 roku ponownie zwyciężył Fury, a werdykt i wymiar porażki siedzą w Chisorze do dziś. Swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami pięściarz o przydomku "War" nieustannie prowokował Fury’ego do ponownej ringowej wojny i w końcu dopiął swego.


Nim w sobotę 3 grudnia do ringu wejdą bohaterowie walki wieczoru, publiczność obejrzy sześć innych pojedynków. W jednym z nich młoda brytyjska gwiazda, Daniel Dubois, zmierzy się z niedawnym pogromcą Mariusza Wacha - Kevinem Lereną. Stawką tego starcia jest należący do Dubois pas WBA Regular w wadze ciężkiej.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie