MŚ 2022: Ekwador - Senegal. "Lwy Terangi" zagrają w 1/8 finału!

Senegal zagra w 1/8 finału MŚ 2022 w Katarze! Gracze Aliou Cisse w decydującym meczu pokonali Ekwador 2:1.

Obie reprezentacje na pewno zakładały zwycięstwo Holandii z Katarem, więc plan na ostatnią kolejkę był prosty. Senegal do awansu potrzebował zwycięstwa, a Ekwadorowi wystarczał remis. I od pierwszego gwizdka sędziego było widać, kto bardziej potrzebował trzech punktów.

Ekwador nie przypominał drużyny, która bardzo dobrze wyglądało w dwóch poprzednich spotkaniach. Senegal miał zdecydowaną przewagę, lecz na gola musiał czekać niemal do ostatniej minuty pierwszej połowy. Wtedy podopieczni Aliou Cisse otrzymali rzut karny po faulu Piero Hincapie na Ismaili Sarrze. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnym strzałem zdobył bramkę.

Senegal miał mecz pod kontrolą, lecz po przerwie Ekwadorczycy grali zdecydowanie lepiej. To poskutkowało trafieniem Moisesa Caicedo. Z remisu cieszyli się jednak niespełna 120 sekund. Po rzucie wolnym bramkę zdobył Kalidou Koulibaly i to znowu Senegal był w lepszym położeniu.

Choć Ekwadorczycy próbowali, to nie udało im się wyrównać. To oznacza, że do 1/8 finału z drugiego miejsca awansował Senegal. Grupę wygrała Holandia.

Ekwador - Senegal 1:2 (0:1)

Bramki: Caicedo 68 - Sarr 44 (k), Koulibaly 70

Ekwador: Hernan Galindez - Angelo Preciado (85. Jackson Porozo), Felix Torres, Piero Hincapie, Pervis Estupinan - Carlos Gruezo (46. Jose Cifuentes), Alan Franco (46. Jeremy Sarmiento), Moises Caicedo - Gonzalo Plata, Enner Valencia, Michael Estrada (64. Djorkaeff Reasco).

Senegal: Eduoard Mendy - Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Ismail Jakobs, Abdou Diallo - Pathe Ismael Ciss (74. Nampalys Mendy), Pape Gueye, Ismaila Sarr, Idrissa Gana Gueye, Ilimane Ndiaye (74. Bamba Dieng) - Boulaye Dia (90+5. Pape Abou Cisse).

Żółta kartka: Idrissa Gana Gueye.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów: 44 569.