MŚ 2022: Iran - USA. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Iran i USA walczą o awans do kolejnej rundy piłkarskich mistrzostw świata 2022. Która z drużyn wyjdzie z grupy? Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Już po losowaniu grup było wiadomo, że ze względu na sytuację polityczną wysoką temperaturę będzie miał mecz Iran - USA. Teraz doszedł jeszcze aspekt czysto sportowy, bo stawką jest gra w 1/8 finału.

 

Iran zaczął turniej fatalnie - od porażki z Anglią 2:6. W meczu z Walią (2:0) podopieczni trenera Carlosa Queiroza pokazali się jednak z bardzo dobrej strony. Jeśli Walia nie wygra z Anglią, to Iranowi do wyjścia z grupy wystarczy remis. Amerykanie po remisach z Walią (1:1) i Anglią (0:0) są pod ścianą i potrzebują zwycięstwa.

 

Iran i USA na mundialu spotkały się w 1998 roku we Francji. Piłkarze z Bliskiego Wschodu wygrali wówczas 2:1, a przed meczem wręczyli rywalom białe róże, które w ich kraju są symbolem pokoju.

 

To szósty mundial Iranu, który jeszcze nigdy nie przebrnął fazy grupowej. Amerykanów zabrakło cztery lata temu w Rosji, a w fazie pucharowej ostatni raz wystąpili w 2014 roku.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Iran - USA od godziny 20.00 na Polsatsport.pl.

BS, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie