MŚ 2022: Meksyk wygrał z Arabią Saudyjską. Obie reprezentacje pożegnały się jednak z turniejem

Arabia Saudyjska - Meksyk

W meczu ostatniej kolejki grupy C na piłkarskich mistrzostwach świata Meksyk pokonał Arabię Saudyjską 2:1. Dla obu drużyn było to pożegnanie z katarską imprezą.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Meksykanów, którzy momentami spychali Saudyjczyków do głębokiej defensywy. Oba zespoły swoje najlepsze sytuacje w tej części spotkania stworzyły już w pierwszym kwadransie. Już w 3. minucie wynik mógł otworzyć Alexis Vega, ale przegrał pojedynek z Mohammedem Al Owaisem. Dziesięć minut później bardzo blisko szczęścia był z kolei Mohamed Kanno, którego precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego minimalnie minęło bramkę Guillermo Ochoi. Dalsze ataki Meksyku nie przyniosły żadnych wymiernych rezultatów.

Podopieczni Gerardo Martino rozpoczęli drugą odsłonę starcia w najlepszy możliwy sposób. Po dobrze egzekwowanym rzucie rożnym piłkę sprytnie zgrał Cesar Montes, a do siatki z najbliższej odległości skierował ją Henry Martin. To jednak nic w porównaniu z tym, co wydarzyło się cztery minuty później. Luis Chavez ustawił piłkę na 29. metrze i strzelił najprawdopodobniej najpiękniejszą bramkę w swojej karierze, posyłając z rzutu wolnego prawdziwą bombę w okienko saudyjskiej bramki. Meksyk prowadził już dwoma trafieniami.

Piłkarze z Ameryki Południowej do końca próbowali podwyższyć rezultat. Wynik 3:0 dawałby Meksykanom awans do 1/8 finału kosztem reprezentacji Polski. Futbolówka nie chciała jednak wpaść do siatki, świetnie spisywał się między słupkami Al Owais, a bramka Uriela Antuny nie została uznana z powodu spalonego. W piątej minucie doliczonego czasu gry skutecznie odgryźli się zawodnicy z Azji. Sytuację sam na sam wykorzystał Salem Al Dawsari i ustalił wynik na 1:2, tym samym odzierając Meksykanów ze złudzeń.

Arabia Saudyjska - Meksyk 1:2 (0:0)

Bramki: Al Dawsari 90+5 - Martin 47, Chavez 52

Arabia Saudyjska: Mohamed Al-Owais - Sultan Al-Ghannam (88. Hattan Bahebri), Abdulelah Al-Amri, Ali Al-Bulayhi (37. Riyadh Sharahili), Hassan Tambakti, Saud Abdulhamid - Mohamed Kanno, Ali Al-Hassan (46. Abdullah Madu), Firas Al-Buraikan, Salem Al-Dawsari - Saleh Al-Shehri (62. Abdulrahman Al-Aboud).

Meksyk: Guillermo Ochoa - Jorge Sanchez (87. Kevin Alvarez), Cesar Montes, Hector Moreno, Jesus Gallardo - Edson Alvarez (87. Rogelio Funes Mori), Orbelin Pineda (77. Carlos Rodriguez), Luis Chavez, Alexis Vega (46. Uriel Antuna), Hirving Lozano - Henry Martin (77. Raul Jimenez).

Żółte kartki: Saleh Al-Shehri, Ali Al-Hassan, Hassan Tambakti, Abdullah Madu, Abdulelah Al-Amri, Hattan Bahebri - Edson Alvarez.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).
Widzów: 84985.