Hajto surowo ocenił Polaków po meczu z Argentyną. "Wolę odpaść jak Dania. Ktoś nam wmówił, że nie potrafimy grać w piłkę"

Piłka nożna
Hajto surowo ocenił Polaków po meczu z Argentyną. "Wolę odpaść jak Dania. Ktoś nam wmówił, że nie potrafimy grać w piłkę"
fot. PAP
Tomasz Hajto surowo ocenił Polaków po meczu z Argentyną.

- Ktoś nam wmówił, że nie potrafimy grać w piłkę - przyznał Tomasz Hajto, były reprezentant Polski i ekspert Polsatu Sport, oceniający występ podopiecznych Czesława Michniewicza w meczu z Argentyną.

Przypomnijmy - Polska przegrała 0:2 z Argentyną, ale mimo to wywalczyła awans z grupy C, zajmując drugie miejsce. Hajto surowo ocenił występ polskich piłkarzy, którzy dali się całkowicie zdominować Leo Messiemu i spółce.

 

Zobacz także: Z kim Polska zagra po wyjściu z grupy MŚ 2022?

 

- Jako Polak cieszę się z awansu. Trzeba sobie jednak zadać pytanie, czy awans musi być za wszelką cenę. Nie mówiliśmy o tym, żeby zawalczyć, a skupiamy się na żółtych kartkach, liczymy bramki czy kartki. Przez cały mecz nie próbowaliśmy grać agresywnie - to trochę mija się z celem. Wolę przegrać, odpaść jak Dania, ale widzę tam perspektywę rozwoju i to, że w przyszłości ten zespół będzie robił awanse. Boję się meczu z Francją - przyznał były reprezentant Polski.

 

- Ktoś nam wmówił, że nie potrafimy grać w piłkę. Nie trafiliśmy z Argentyną ze składem. Świderski to fajny joker, ale zdziwiło mnie to, że nie zagrał Milik. Mieliśmy za dużo słabych punktów - dodał były trener Jagiellonii Białystok.

 

Tak Hajto ocenił reprezentantów Polski za mecz z Argentyną:

 

Szczęsny - 9
Cash - 3
Glik - 4
Kiwior - 3
Bereszyński - 7
Zieliński - 2
Bielik - 3
Krychowiak - 2
Frankowski - 3
Świderski - 2
Lewandowski - 3

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie