Sensacyjny transfer Cristiano Ronaldo po mundialu? Wyciekły szczegóły

Piłka nożna
Sensacyjny transfer Cristiano Ronaldo po mundialu? Wyciekły szczegóły
fot. PAP/EPA
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo rozstał się z Manchesterem United i skupił całą swoją uwagę na mundialu. Wraz z reprezentacją Portugalii zapewnił już sobie wyjście z grupy, a teraz będzie chciał osiągnąć jak najlepszy wynik w fazie pucharowej. W kuluarach cały czas toczą się natomiast rozmowy w sprawie znalezienia mu nowego klubu.

Portugalczyk pożegnał się z "Czerwonymi Diabłami" w niespodziewanych okolicznościach. Gwiazdor udzielił wywiadu, w którym ostro skrytykował klub i trenera. Na reakcję włodarzy nie trzeba było długo czekać - kilka dni później poinformowano, że umowa z zawodnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

 

Zobacz także: Wzruszające słowa Wojciecha Szczęsnego

 

Ronaldo stał się wolnym zawodnikiem, który będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym pracodawcą i zasilić jego szeregi bez konieczności zapłaty kwoty odstępnego. Angielskie media spekulowały, że 37-latkiem mogą interesować się kluby londyńskie - Chelsea i Arsenal.

 

Tymczasem hiszpańska "Marca" doniosła, że najbardziej realny scenariusz w kontekście Ronaldo to przenosiny do... Arabii Saudyjskiej. Gwiazdor ma trafić do Al-Nassr. Według informacji gazety, piłkarz może liczyć na zarobki rzędu 200 milionów dolarów za sezon. W tej kwocie są zawarte także kontrakty reklamowe. Portugalczyk ma zacząć reprezentować zespół z Arabii Saudyjskiej od pierwszego stycznia. Jego kontrakt ma obowiązywać przez dwa i pół roku. 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie