Stadion River Plate przejdzie modernizację. Będzie największy w Ameryce Południowej

Piłka nożna
Stadion River Plate przejdzie modernizację. Będzie największy w Ameryce Południowej
fot. PAP
Stadion River Plate przejdzie modernizację

Argentyński klub piłkarski River Plate ogłosił, że po modernizacji jego stadion Mas Monumental w Buenos Aires będzie miał pojemność 84 567 miejsc. To będzie największy tego typu obiekt w Ameryce Płd.

Mas Monumental dzięki dodaniu w ostatnim etapie przebudowy 3500 siedzisk będzie największym obiektem sportowym w Ameryce Płd. Pojemnością przewyższy stadiony Monumental w Limie w Peru (80 093) i Maracana w Rio de Janeiro w Brazylii (78 838).

 

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczęły się prace na PGE Narodowym. Wiemy, ile potrwają

 

Ponadto klub wystawił na sprzedaż 40 565 starych drewnianych krzeseł ze stadionu, na którym Argentyna zdobyła tytuł mistrza świata w 1978 roku, pokonując w finale Holandię 3:1 po dogrywce. W sumie rozegrano na nim dziewięć spotkań mundialu, w tym mecz otwarcia Niemcy – Polska 0:0.

 

- Zamierzamy dać pierwszeństwo tym, którzy mieli szczęście przeżyć wiele pięknych chwil na tych miejscach, aby mogli je zachować na pamiątkę i co opowiadać swoim wnukom – powiedział we wrześniu prezydent River Jorge Brito.

 

Drużynę "Los Millonarios" od niedawna prowadzi wicemistrz świata z 2014 roku, dwukrotny mistrz Argentyny z tym klubem Martin Demichelis. Władze River Plate spodziewają się otwarcia stadionu dla publiczności w połowie 2024 roku.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie