MŚ 2022: Chorwacja - Belgia. Belgia odpadła z mundialu! Romelu Lukaku antybohaterem

Reprezentacja Belgii na fazie grupowej kończy udział na MŚ 2022 w Katarze. Podopieczni Roberto Martineza tylko zremisowali z Chorwacją 0:0 w ostatnim spotkaniu grupy F. Stało się tak m.in. po fatalnych pudłach Romelu Lukaku.

Obie ekipy miały szansę na awans z grupy F. Belgia potrzebowała zwycięstwa, podczas gdy Chorwacji wystarczał remis. Selekcjoner Roberto Martinez postanowił nieco zmienić skład. Od pierwszej minuty za strzelanie goli byli odpowiedzialni Dries Mertens, Leandro Trossard oraz Yannick Carrasco.

W pierwszej połowie brakowało przede wszystkim celnych strzałów, bo ani jedna drużyna nie zmusiła bramkarza rywali do interwencji. Chorwaci byli blisko znakomitej szansy, bo Anthony Taylor podyktował rzut karny, a Luka Modrić już ustawił piłkę na jedenastym metrze, lecz po analizie VAR decyzja została anulowana.

Po przerwie na boisku zameldował się Romelu Lukaku i po niespełna godzinie gry miał znakomitą szansę na zdobycie bramki, lecz trafił tylko słupek. Chwilę przed jego próbą równie świetną okazję zepsuł Carrasco.

Chorwaci ogryzali się za sprawą Mateo Kovacica i Modricia, lecz Thibaut Courtois obronił ich uderzenia. Piłkę meczową miał jednak Lukaku, który w doliczonym czasie gry otrzymał idealnie dośrodkowanie, będąc kilka metrów od bramki. Jego strzał zmienił się jednak w spokojne podanie do Dominika Livakovicia.

Snajper Interu miał kilka okazji w tym meczu, lecz nie stanął na wysokości zadania. Belgia tylko zremisowała i zakończyła swój udział w mistrzostwach świata 2022.

Chorwacja - Belgia 0:0

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic, Dejan Lovren, Josko Gvardiol, Borna Sosa - Luka Modric, Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic (90+2. Lovro Majer), Ivan Perisic - Marko Livaja (64. Bruno Petkovic), Andrej Kramaric (64. Mario Pasalic).

Belgia: Thibaut Courtois - Timothy Castagne, Leander Dendoncker (72. Youri Tielemans), Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Thomas Meunier (87. Eden Hazard) - Yannick Carrasco (72. Jeremy Doku), Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard (58. Thorgan Hazard) - Dries Mertens (46. Romelu Lukaku).

Żółta kartka: Leander Dendoncker.

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia). Widzów: 43 984.