MŚ 2022: Kostaryka - Niemcy. Niemcy odpadli z mundialu!

Niemcy pokonali Kostarykę 4:2 w ostatnim meczu fazy grupowej MŚ 2022 w Katarze. To jednak nie wystarczyło do awansu do 1/8 finału. Podopieczni Hansiego Flicka pożegnali się z mundialem po grupie.

Niemcy mocno skomplikowali sobie sytuacje w grupie, ale Hansi Flick wierzył, że wygrana w meczu z Kostaryką zapewni jego piłkarzom awans do 1/8 finału. Ważny był też wynik spotkania Japonia - Hiszpania, lecz Niemcy musieli liczyć w pierwszej kolejności na siebie.

Zaczęło się obiecująco, bo w 10. minucie ładną bramkę po dośrodkowaniu Davida Rauma zdobył Serge Gnabry. Niemcy mieli mnóstwo sytuacji, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. Jamal Musiala dwoił się i troił, lecz piłka po jego uderzeniach nie chciała wpaść do siatki.

Reprezentacja Kostaryki obudziła się po przerwie, kiedy zaskoczyła Niemców intensywnością w pierwszych minutach. Ich dobra dyspozycja przełożyła się na akcję z 58. minuty, kiedy to Manuel Neuer odbił piłkę po uderzeniu Kendalla Wastona, ale przy dobitce Yeltsina Tejedy nie miał już szans. Niemcy byli w szoku. W takim, że stracili też gola na 1:2. Po rzucie wolnym bramkę zdobył Juan Pablo Vargas.

Przez krótką chwilę poza turniejem byli i Niemcy, i Hiszpanie. Ci pierwsi zdołali jeszcze wrócić do spotkania. Stan meczu wyrównał Kai Havertz, który okazał się bohaterem tego meczu, ponieważ w samej końcówce wyprowadził Niemców na prowadzenie. Te podwyższył w doliczonym czasie gry Niclas Füllkrug.

Wygrana 4:2 nie miała jednak żadnego znaczenia, gdyż w równoległym spotkaniu Hiszpanie przegrali z Japończykami 1:2. To oznacza, że to zespół Azji wygrał grupę E, wyprzedzając podopiecznych Luisa Enrique. Niemcy zajęli trzecie miejsce.

Kostaryka - Niemcy 2:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Serge Gnabry (10-głową), 1:1 Yeltsin Tejeda (58), 2:1 Juan Pablo Vargas (70), 2:2 Kai Havertz (73), 2:3 Kai Havertz (85), 2:4 Niclas Fuellkrug (89).

Kostaryka: Keylor Navas - Keysher Fuller (74. Jewison Bennette), Juan Pablo Vargas, Oscar Duarte, Kendall Waston, Bryan Oviedo (90+3. Anthony Contreras) - Celso Borges, Yeltsin Tejeda (90+3. Roan Wilson), Brandon Aguilera (46. Youstin Salas), Joel Campbell - Johan Venegas (74. Ronald Matarrita).

Niemcy: Manuel Neuer - David Raum (66. Mario Goetze), Antonio Rudiger, Niklas Suele (90+4. Matthias Ginter), Joshua Kimmich - Leon Goretzka (46. Lukas Klostermann), Jamal Musiala, Ilkay Guendogan (55. Niclas Fuellkrug) - Leroy Sane, Thomas Mueller (66. Kai Havertz), Serge Gnabry.

Żółta kartka: Oscar Duarte.

Sędzia: Stephanie Frappart (Francja). Widzów: 67 054.