PlusLiga: Seria porażek PSG Stali Nysa trwa. Asseco Resovia Rzeszów z pewnym zwycięstwem

PSG Stal Nysa z kolejną porażką w PlusLidze

Asseco Resovia Rzeszów pokonała zespół PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:18, 25:14). Tym samym siatkarze klubu z Nysy przegrali swój trzeci mecz z rzędu na poziomie PlusLigi.

Na początku to siatkarze Stali lepiej prezentowali się na boisku. Goście w pewnym momencie prowadzili czterema punktami (10:6). Mimo to po chwili Resovia odrobiła stratę i zaczęła dominować na parkiecie. Ostatni punkt w tym secie, skutecznym atakiem zdobył Klemen Cebulj. Ekipa z Rzeszowa wygrała tę partię 25:22.

Druga część tego spotkania na początku była wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt. Siatkarze rzeszowskiego klubu byli jednak w stanie wygrać trzy punkty z rzędu i dzięki temu odskoczyć przeciwnikom. Stal za wszelką cenę próbowała dogonić rywali. Mimo to gra gospodarzy okazała się jednak zbyt skuteczna. Siatkarze, których prowadzi Giampaolo Medei, nie pozwolili odebrać sobie wypracowanego prowadzenia. Resovia wygrała drugiego seta 25:18. Szczególnie dobrze na boisku prezentował się Torey DeFalco. Amerykanin w trakcie dwóch partii był w stanie zdobyć 13 punktów.

Gospodarze w ostatnim secie tego spotkania również nie dali przeciwnikom zbyt wielu szans na wyjście na prowadzenie. Jednym z najlepszych zawodników w ekipie gości był Wassim Ben Tara. Chociaż atakujący Stali był skuteczny w ofensywie, to jego wysiłki nie pomogły drużynie z Nysy. Asseco Resovia Rzeszów pewnie wygrała ostatnią część meczu 25:13 i tym samym sięgnęła po zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Torey DeFalco.

PSG Stal Nysa tym samym przegrała swoje trzecie ligowe starcie z rzędu. Wcześniej siatkarze klubu z Nysy polegli w starciach z zespołami GKS Katowice, Trefl Gdańsk. Dla Resovii natomiast jest to 11. zwycięstwo w tym sezonie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Asseco Resovia Rzeszów - PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

MVP: Torey DeFalco

Asseco Resovia Rzeszów: Jan Kozamernik, Jakub Bucki, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Torey Defalco - Paweł Zatorski (libero) - Maciej Muzaj.

PSG Stal Nysa: Michał Gierżot, Wassim Ben Tara, Tsimafei Zhukouski, Nicolas Zerba, Jakub Abramowicz, Kamil Kwasowski - Kamil Dembiec (libero) - Rafał Buszek, Kento Miyaura, Patryk Szczurek, Zouheir El Graoui, Konrad Jankowski