Beach Pro Tour: Porażka Polek w ćwierćfinale turnieju elity

Siatkówka
Beach Pro Tour: Porażka Polek w ćwierćfinale turnieju elity
fot. Cyfrasport
Porażka Polek w ćwierćfinale turnieju elity

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały 0:2 (17:21, 7:21) z Amerykankami Betsi Flint i Julią Scoles w ćwierćfinale turnieju elity Beach Pro Tour w australijskim Torquay.

Wcześniej w fazie grupowej Polki pokonały japońską parę Akiko Hasegawa i Yurika Sakaguchi 2:0 (21:16, 21:17) i uległy Australijkom Taliqua Clancy i Mariafe Astacho, awansując do ćwierćfinału.

 

Polki awansowały do turnieju głównego z kwalifikacji, w których odniosły dwa zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu pokonały kanadyjski duet Amanda Harnett i Marie-Alex Bélanger 2:0 (22:20, 21:15). W drugim zwyciężyły Czeszki Helenę Havelkovą i Marketę Slukovą 2:1 (21:18, 15:21, 15:9).

 

Elite 16 to najwyższa ranga rozgrywek cyklu Beach Pro Tour, który w tym roku zastąpił World Tour. Turniej finałowy, w którym zagra 10 najlepszych par całego sezonu, odbędzie się w dniach 26-29 stycznia przyszłego roku w Dausze. Na ten moment Bartosz Łosiak i Michał Bryl w światowym rankingu plasują się na 5. miejscu, co gwarantuje im grę w finałach. To jedyna polska para, która ma szansę wystąpić w kończących sezon rozgrywkach.

MO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie