Klub futbolu amerykańskiego poszuka talentów wśród piłkarzy

Inne
Klub futbolu amerykańskiego poszuka talentów wśród piłkarzy
fot. Polsat Sport
Klub futbolu amerykańskiego poszuka talentów wśród piłkarzy

Zespół Panthers Wrocław podczas eventu na Stadionie Olimpijskim będzie szukać talentów wśród piłkarzy nożnych. Najlepszy kopacz otrzyma 5 tys. złotych. „Będziemy oceniać odległość, celność, technikę i jakość kopnięcia” – powiedział dyrektor sportowy Panter Jakub Samel.

Chociaż start sezonu w European League of Football, w której występuje zespół Panthers Wrocław, zaplanowany jest dopiero na czerwiec 2023 roku, zespół z Dolnego Śląska już rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Początek będzie nietypowy, bo włodarze klubu podczas specjalnego eventu zorganizowanego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej, będzie szukać talentów wśród piłkarzy nożnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Panthers Wrocław ze spektakularną wygraną nad Stuttgart Surge! Czarna seria przełamana wynikiem 34:0

 

W rozmowie z PAP dyrektor sportowy Panter przyznał, że pomysł na tego typu akcję wynika z popularności tej drugiej dyscypliny we Wrocławiu i regionie.

 

- W ten niekonwencjonalny sposób chcemy odszukać potencjalnego zawodnika, który w przyszłości może mieć ogromny wpływ na podniesienie jakości gry naszej drużyny w rozgrywkach European League of Football. Popularność piłki nożnej i ilość klubów oraz zawodników to dla nas dodatkowa motywacja do poszukiwań i organizacji akcji unikatowych na skalę europejską - zaznaczył Samel.

 

Zwycięzca eventu otrzyma pięć tysięcy złotych, ale nie będzie to automatycznie oznaczało, że podpisze kontrakt z Panterami. Chociaż piłka nożna i futbol amerykański mają pewne elementy wspólne, to jednak, jak zauważył Samel, są to dwie różne dyscypliny. Celem nadrzędnym jest sprawdzenie potencjału drzemiącego w lokalnych talentach piłkarskich.

 

- Mamy przykłady kopaczy z przeszłością na boiskach piłki nożnej. Najlepszym jest pochodzący z Wałbrzycha Sebastian Janikowski – legenda zawodowej ligi NFL i drużyny Oakland Raiders – który wyjechał z ojcem do USA jako młody piłkarz, szybko dostrzeżony został przez trenerów i zaproszony do gry w futbol. Doskonałe warunki i doświadczenie sprawiły, że do dziś Janikowski jest jednym z najbardziej znanych kopaczy w historii NFL. Kopanie piłki do futbolu i cała mechanika znacząco odbiega od tego, co na co dzień robią piłkarze, ale mamy warunki, żeby taki diament oszlifować i przygotować do rywalizacji na najwyższym poziomie – wyjaśnił dyrektor sportowy Panter.

 

Akcja będzie miała dwa etapy. W sobotę jury wybierze najlepszą dziesiątkę, z której zostanie wyłoniony zwycięzca.

 

- Całe wydarzenie będzie nagrywane, a następnie 6 grudnia po analizie materiału wybierzemy najlepszego zawodnika. Będziemy oceniać odległość, celność, technikę i jakość kopnięcia – wyjaśnił Samel.

 

Początek sobotniego eventu zaplanowano na godzinę 9.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie