Siatkarski hit ŁKS - Developres nie zawiódł! Podział punktów w Łodzi

Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały z Developresem 3:2.

W hicie 6. kolejki Tauron Ligi ŁKS Commercecon Łódź wygrał z Developresem Bella Dolina Rzeszów 3:2. Szlagierowe starcie nie rozczarowało kibiców – obie ekipy stworzyły interesujące i zacięte widowisko, pełne efektownych akcji. Drużyna z Łodzi jako jedyna pozostaje niepokonana w ekstraklasie siatkarek.

Spotkanie lepiej rozpoczęły rzeszowianki (1:6). Siatkarki ŁKS Commercecon długo goniły wynik, ale w końcu dopięły swego – po skutecznym ataku Valentiny Diouf było 15:15. W końcówce przewagę uzyskały gospodynie. Atak Diouf dał im piłkę setową przy stanie 24:21. Rywalki nie złożyły jednak broni i... wygrały pięć kolejnych akcji! Wynik seta na 24:26 ustaliła asem serwisowym Ann Kalandadze. Była to pierwsza partia przegrana przez łodzianki w obecnym sezonie.

Jeśli ktoś oczekiwał podobnych emocji po drugiej odsłonie, musiał być mocno rozczarowany. Łodzianki błyskawicznie uzyskały znaczącą zaliczkę (8:3), a w dalszej części seta nie zwalniały tempa. Wzmocniły zagrywkę, miały wyraźną przewagę w ataku i w bloku. W końcówce dominowały i po ataku Kamili Witkowskiej różnica wynosiła już dziesięć oczek (21:11). Zwycięstwo ekipy ŁKS 25:13 przypieczętował serwis rywalek w siatkę.

Trzecia partia na początku przebiegała po myśli rzeszowianek (3:7). Gospodynie szybko jednak odrobiły straty (12:12), a później przejęły inicjatywę na parkiecie. Oglądaliśmy koncert gry łodzianek, które odskoczyły na cztery oczka (19:15). Punkt zagrywką dołożyła Witkowska (23:18), a piłkę setową wywalczyła Diouf. Rywalki obroniły się w dwóch akcjach, ale Klaudia Alagierska-Szczepaniak zamknęła seta skutecznym atakiem ze środka (25:21).

Początek czwartej partii przyniósł wyrównaną walkę obu ekip, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. W środkowej części seta drużyna z Rzeszowa odskoczyła na kilka oczek (12:17). Gospodynie nie rezygnowały, zmniejszyły straty (17:19), a później złapały kontakt po punktowym bloku (19:20). Siaktkarki Developresu obroniły jednak przewagę, a w ostatniej akcji seta skutecznie zaatakowała Gabriela Orvosova (22:25).

Tie-break rozpoczął się po myśli łodzianek (3:0). Rywalki szybko odrobiły straty (5:5), ale gospodynie odbudowały przewagę i po ataku Diouf miały trzy oczka zaliczki przy zmianie stron (8:5). Siatkarki Developresu nie rezygnowały, złapały kontakt (11:10), ale kolejną, bardzo długą wymianę wygrały gospodynie. Później blok, następnie as serwisowy, którym popisała się Roberta Ratzke i ŁKS miał piłkę meczową. Łodzianki wykorzystały ją za pierwszym podejściem, a decydujący punkt atakiem po bloku wywalczyła Diouf (15:11).

Najwięcej punktów: Valentina Diouf (23), Zuzanna Górecka (23), Kamila Witkowska (16), Klaudia Alagierska-Szczepaniak (15) – ŁKS; Gabriela Orvosova (28), Ann Kalandadze (15), Weronika Centka (12) – Developres. MVP: Zuzanna Górecka (20/51 = 39% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

ŁKS Commercecon jest jedynym niepokonanym zespołem w Tauron Lidze. Developres Bella Dolina Rzeszów w starciu z łodziankami poniósł pierwszą porażkę w sezonie, ale traci tylko punkt do lidera tabeli.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (24:26, 25:13, 25:21, 22:25, 15:11)

ŁKS: Zuzanna Górecka, Kamila Witkowska, Roberta Ratzke, Lana Scuka, Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer. Trener: Alessandro Chiappini.
Developres: Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Blagojević, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Anna Obiała, Izabella Rapacz, Daria Przybyła (libero), Weronika Szlagowska, Julia Bińczycka. Trener: Stephane Antiga