MŚ 2022: Korea Południowa - Portugalia. Koreańczycy zapewnili sobie awans w doliczonym czasie gry

Portugalia przegrała z Koreą Południową 1:2 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata. Hee-Chan Hwang zapewnił swojej drużynie awans do 1/8 finału mundialu w doliczonym czasie gry.

Portugalia szybko wyszła na prowadzenie. Pepe zagrał długim podaniem. Piłkę przyjął Diogo Dalot. Zawodnik Manchesteru United popędził prawym skrzydłem, a następnie dośrodkował w pole karne. Ricardo Horta wykorzystał to zagranie i w piątej minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Drużyna narodowa Korei Południowej zdołała odpowiedzieć jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Jeden z reprezentantów azjatyckiego kraju dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od pleców Cristiano Ronaldo, po czym dopadł do niej Young-Gwon Kim. 32-letni obrońca bez problemu wykorzystał podarowaną mu szansę i doprowadził do wyrównania w tym starciu. Portugalczycy w pierwszej części meczu mieli sporo szans, by ponownie wyjść na prowadzenie. Mimo to zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie byli w stanie zdobyć drugiej bramki.

W drugiej połowie starcia selekcjoner reprezentacji Portugalii Fernando Santos postanowił przeprowadzić kilka zmian. Z boiska zszedł między innymi Cristiano Ronaldo, a miejsce byłej gwiazdy Manchesteru United na murawie zajął Andre Silva. Na następnego gola w tym spotkaniu kibice musieli czekać aż do doliczonego czasu gry. To wtedy, po szybkiej kontrze, do siatki rywali trafił Hee-Chan Hwang.

Tym samym Korea Południowa rzutem na taśmę zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Portugalia również zagwarantowała sobie miejsce w następnej rundzie rywalizacji w Katarze. Z turniejem pożegnały się natomiast drużyny narodowe Urugwaju i Ghany. Co ciekawe, reprezentacja z Ameryki Południowej ma na swoim koncie tyle samo punktów, co Korea Południowa. Mimo to piłkarze z Azji strzelili więcej goli na turnieju, przez co awansowali do kolejnego etapu czempionatu.

Korea Południowa - Portugalia 2:1 (1:1)

Bramki: Young-Gwon Kim 27, Hee-Chan Hwang 90+1- Ricardo Horta 5

Korea Południowa: Seung-Gyu Kim - Moon-Hwan Kim, Kyung-Won Kwon (81), Young-Gwon Kim, Jin-Su Kim - Woo-Young Jung - In-Beom Hwang, Kang-In Lee - Jae-Sung Lee (Hee-Chan Hwang 66), Gue-Sung Cho (Yu-Min Cho 90+3), Heung-Min Son

Portugalia: Diogo Costa - Diogo Dalot, Pepe, Antonio Silva, Joao Cancelo - Ruben Neves (Rafael Leao 65) - Ricardo Horta, Matheus Nunes (Joao Palhinha 65), Vitinha (William Carvalho 82), Joao Mario (Bernardo Silva 82) - Cristiano Ronaldo (Andre Silva 65)