Plebiscyt PS i Polsatu: Robert Lewandowski

Piłka nożna
Plebiscyt PS i Polsatu: Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA
Plebiscyt PS i Polsatu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski kolejny rok udowodnił, że należy ścisłego grona najlepszych piłkarzy świata. Ale w 2022 roku zachwycał nie tylko w polu karnym przeciwnika.

Król strzelców Bundesligi, zdobywca Złotego Buta dla najskuteczniejszego piłkarza wszystkich europejskich lig, triumfator „France Fottball” w kategorii najlepszy środkowy napastnika świata, lider klasyfikacji strzelców LaLiga, zdobywca bramki w finałach mistrzost świata. Kolejny już rok lista bramkowych osiągnięć Roberta Lewandowskiego jest po prostu imponująca. I mimo że przez ostatnie lata zdążyliśmy już przyzwyczaić się do jego niebywałej skuteczności i licznych goli, to jednak nasz napastnik nie przestaje zadziwiać. Ten rok był dla niego ponownie bardzo udany, a dla kibiców powodem do dumy. Polak należy do najlepszych piłkarzy globu, w dyscyplinie, gdzie konkurencja jest zdecydowanie największa.

Spełnione marzenie o transferze

W poprzednich latach emocjonowaliśmy się walką Lewego w polu karnym rywali. W tym roku mogliśmy też ślędzić jego walkę z szefami Bayernu Monachium o zgodę na transfer do Barcelony. Walki ostatecznie zwycięskiej, którą śledzili niemal wszyscy kibice na całym świecie. To był bowiem najbardziej spektakularny transfer letniego okna, a nasz napastnik spełnił wielkie marzenie i zacząć grać w hiszpańskiej LaLiga. I to jak zaczął! Już jest liderem klasyfikacji strzelców i największą gwiazdą Dumy Katalonii. Podczas gdy zdecydowana większość piłkarzy potrzebuje czasu na aklimatyzację w nowym kraju i nowym klubie, Lewy potrzebował kilku meczów, żeby pokazać, że dla Barcelony jest w tym momencie po prostu bezcenny.

 

Bezcenny jest również dla reprezentacji Polski, co udowodnił kolejny rok z rzędu. Jego gol na 1:0 w barażu ze Szwecję otworzył Biało-Czerwonym drogę do katarskiego mundialu. Jego genialna asysta w spotkaniu z Walią w Cardiff zapewniła reprezentacji Polski utrzymanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Jego bramka zdobyta w spotkaniu z Arabią Saudyjską już w trakcie mundialu ostatecznie przesądziła o tym, że nasza kadra po raz pierwszy od 36 lat przebrnęła fazę grupową w finałach mistrzostw świata i awansowała do 1/8 finału. To są sukcesy i osiągnięcia, które nie podlegają dyskusji i pokazują, jak genialnym piłkarzem jest nasz napastnik.

 

Więcej o Robercie Lewandowskim można przeczytać [TUTAJ].

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2022 Roku [TUTAJ].

25 kandydatów w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2022 Roku:

1. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja - czwórka podwójna - wioślarstwo

2. Paweł Fajdek - lekkoatletyka

3. Hubert Hurkacz - tenis

4. Natalia Kaczmarek - lekkoatletyka

5. Kajetan Kajetanowicz - rajdy samochodowe

6. Anna Kiełbasińska - lekkoatletyka

7. Małgorzata Kołdej - rugby 7 

8. Dawid Kubacki - narciarstwo klasyczne

9. Bartosz Kurek - siatkówka

10. Robert Lewandowski - piłka nożna

11. Aleksandra Lisowska - lekkoatletyka

12. Adrian Meronk - golf

13. Piotr Michalski - łyżwiarstwo szybkie

14. Aleksandra Mirosław - wspinaczka sportowa

15. Karolina Naja, Anna Puławska, Adriann Kąkol, Dominika Putto - K-2 500 metrów, K-4 500 metrów

16. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka

17. Mateusz Ponitka - koszykówka

18. Kamil Semeniuk - siatkówka

19. Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka

20. Magdalena Stysiak - siatkówka

21. Adrianna Sułek - lekkoatletyka

22. Iga Świątek - tenis

23. Katarzyna Wasick - pływanie

24. Karzyna Zdziebło - lekkoatletyka

25. Bartosz Zmarzlik - żużel

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2022 Roku [TUTAJ].

AA, Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie