3:0 z najsilniejszym rywalem! Drugie zwycięstwo reprezentacji Polski siatkarzy

Polscy siatkarze wygrali drugi mecz mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA).

Znakomite wieści płyną z gruzińskiego miasta Gori, gdzie rozgrywane są mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) U17 siatkarzy. Reprezentacja Polski, po zwycięstwie na inaugurację z Azerbejdżanem, w drugim meczu pokonała 3:0 Łotwę – teoretycznie najsilniejszego rywala w tym turnieju.

Łotysze tylko w drugim secie sprawili kłopoty polskim siatkarzom, którzy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Mieli m.in. dziesięć bloków przy trzech zespołu łotewskiego. W drugiej partii rywale minimalnie prowadzili 8:7 lub nieznacznie przegrywali 14:16. Losy rywalizacji w tej części meczu rozstrzygnęły się w końcówce.

Reprezentacja Łotwy była teoretycznie najsilniejszym rywalem Polaków w tym turnieju. W rankingu CEV, w którym Polska prowadzi, Łotwa zajmuje 12. miejsce.

Polska wystąpiła w składzie: Igor Nurkiewicz, Maksymilian Durski, Oskar Trawka, Maciej Korona, Marcel Kiciński, Filip Falkowski – Kuba Olejniczak (libero) oraz Bartek Chrzanowski, Wojciech Olejniczak, Maksymilian Łysoń. Trener: Artur Łoza. Najwięcej punktów wywalczył Kiciński (14).

W kolejnych spotkaniach Polacy zagrają z Ukrainą, Estonią i Gruzją. Zwycięzca zawodów z Gori awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Podgoricy. Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

Polska – Łotwa 3:0 (25:12, 25:23, 25:14)