EBL: Anwil Włocławek odniósł piąte zwycięstwo z rzędu

Anwil Włocławek odniósł kolejne zwycięstwo

Anwil zagrał rewelacyjnie w drugiej połowie! Ostatecznie włocławianie pokonali Polski Cukier Start Lublin 86:63 w jedynym sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Na początku spotkania świetnie radził sobie Phil Greene, a dzięki niemu i Joshowi Bosticowi gospodarze prowadzili siedmioma punktami. Spore problemy kadrowe utrudniały sytuację zespołu trenera Artura Gronka. Po późniejszej trójce Michała Nowakowskiego różnica wzrosła więc do 12 punktów. Tę część meczu serią 9:0 zakończyli jednak goście i po rzutach Scoochie Smitha przegrywali tylko 22:19. Mateusz Dziemba swoimi rzutami w drugiej kwarcie zbliżał lublinian na zaledwie punkt! Phil Greene i Lee Moore uspokoili jednak sytuację ekipy z Włocławka. Polski Cukier Start ciągle był jednak bardzo blisko, a włocławianie nie potrafili zbudować już dużej przewagi. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie wygrywali 37:34 dzięki kolejnej akcji Greene’a.

Zaraz na początku trzeciej kwarty trafienia Clevelanda Melvina i Scoochie Smitha dały przewagę drużynie z Lublina! Skończyło się to na serii 10:0! Szybko 11 punktami z rzędu odpowiedział zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza i po zagraniach Kamila Łączyńskiego był na prowadzeniu. Goście zatrzymali się w ataku, a wkrótce dzięki akcjom Luke’a Petraska gospodarze byli lepsi o 10 punktów. Trójka Michała Nowakowskiego ustawiła wynik po 30 minutach na 65:53. Włocławianie w kolejną kwartę weszli z jeszcze większą energią i po rzucie z dystansu Łączyńskiego mieli aż 22 punkty przewagi! Tego przyjezdni już nie byli w stanie odrobić. Anwil wygrał ostatecznie 86:63.

Najlepszym graczem gospodarzy był Josip Sobin z 19 punktami, 7 zbiórkami i 2 blokami. Scoochie Smith zdobył dla gości 25 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 86:63 (22:19, 15:15, 28:19, 21:10)

Punkty:

Anwil Włocławek: Josip Sobin 19, Phil Greene IV 16, Michał Nowakowski 11, Luke Petrasek 9, Kamil Łączyński 9, Dawid Słupiński 8, Lee Moore 7, Josh Bostic 5, Marcin Woroniecki 2, Daniel Dawdo 0, Bartosz Łazarski 0, Szymon Szewczyk 0

Polski Cukier Start Lublin: Dayshon Smith 25, Sherron Dorsey-Walker 11, Mateusz Dziemba 9, Cleveland Melvin 7, Kacper Młynarski 5, Roman Szymański 2, Bartłomiej Pelczar 2, Michał Grzesiak 2, Sebastian Walda 0, Wiktor Kępka 0