MŚ 2022: Jak Polacy oceniają grę reprezentacji?

Piłka nożna
MŚ 2022: Jak Polacy oceniają grę reprezentacji?
fot. PAP
MŚ 2022: Jak Polacy oceniają grę reprezentacji?

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 lat awansowali do fazy pucharowej mistrzostw świata. Jak postawę podopiecznych Czesława Michniewicza oceniają Polacy?

W niedzielę reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w 1/8 finału MŚ 2022 w Katarze. Zdecydowanym faworytem są mistrzowie świata, którzy zajęli pierwsze miejsce przed Australią, Tunezją oraz Danią. "Trójkolorowi" mają kim straszyć - ich ofensywa, którą tworzą Kylian Mbappe, Olivier Giroud i Ousmane Dembele, jest w stanie zagrozić każdej obronie na świecie.

Zobacz także: Już nie jest (Nie)Szczęsny. Od kozła ofiarnego do bohatera i króla karnych

 

Czy Polacy mają pomysł na zatrzymanie faworytów? Wielu ekspertów ma pretensje do stylu prezentowanego przez Biało-Czerwonych. A jak patrzą na to kibice? "Wydarzenia" przedstawiły wyniki sondażu IBRiS odnośnie reprezentacji Polski.

 

Czy Czesław Michniewicz sprawdza się w roli selekcjonera? Okazuje się że trener naszych piłkarzy może liczyć na wsparcie ponad 40 proc. kibiców ("zdecydowanie tak" - 9,4 proc., "raczej tak" - 31,4 proc.). Raczej nieprzekonanych do rezultatów pracy szkoleniowca jest 23,5 proc. Zdecydowanie niezadowolonych jest 12,8 proc. Co piąty pytany nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie (22,9 proc.).

 

Przepytani kibice nie wierzą w zwycięstwo Polski z Francją. Zdecydowanie w sukces kadry nie wierzy 29,9 proc., a 21,7 proc. zaznaczyło odpowiedź - "raczej nie". W pokonanie mistrzów świata wierzy ponad 38 proc. (na "zdecydowanie tak" zagłosowało 9 proc., a na "raczej tak" - 31,2 proc.).

 

Nie ma zaskoczenia w kwestii lidera Biało-Czerwonych. Aż 62 procent ankietowanych postawiło na Wojciecha Szczęsnego. Za jego plecami znaleźli się Robert Lewandowski (22,5 proc.) oraz Kamil Glik (1,7 proc.).


Co myślą Polacy o zarobkach piłkarzy? Ponad 70 procent przepytanych uważa, że wypłaty powinny być uzależnione od poziomu gry ("zdecydowanie tak" - 50,5 proc., "raczej tak" - 21,3 proc.). 5,2 proc. wskazało na "zdecydowanie nie", podczas gdy na "raczej nie" postawiło 14 proc. ankietowanych. 9,1. Zdania nie potrafiło wyrazić 9,1 proc. pytanych. 

 

 

jb, Polsat Sport, Polsat News
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie