MŚ 2022: Komentator zwolniony w przerwie meczu! Wspomniał legendarnego piłkarza

Hakan Sukur musiał uciekać z Turcji w 2017 roku.

Komentator piłkarski Alper Bakircigil nie będzie wspominał dobrze meczu Kanady z Marokiem (1:2) w fazie grupowej mistrzostw świata 2022. Turek został zwolniony z pracy w przerwie tego spotkania. A wszystko przez wspomnienie o legendarnym piłkarzu.

Sytuacja miała miejsce podczas czwartkowego meczu Kanady z Marokiem. Już w 4. minucie wynik otworzył Hakim Ziyech, który wykorzystał błąd bramkarza rywali Milana Borjana. Była to jedna z najszybciej zdobytych bramek na tym mundialu.

Bakircigl, który komentował to spotkanie dla telewizji TRT przypomniał, kto strzelił najszybszego gola w historii mistrzostw świata. Był to Turek Hakan Sukur, który w meczu o trzecie miejsce na mundialu w 2002 roku otworzył wynik spotkania z Koreą Południową w 11. sekundzie.

Niby nic dziwnego, jednak ta jedna przytoczona ciekawostka spowodowała zwolnienie komentatora, który został zastąpiony już w przerwie meczu.

"Po wydarzeniu, które miało miejsce dzisiaj, zostałem zwolniony z TRT, w której z dumą pracowałem przez wiele lat. Mam nadzieję, że ponownie się zobaczymy" - napisał Bakircigl na Twitterze, jednak jego konto zostało chwilę później usunięte.

Dlaczego przełożeni komentatora zareagowali tak szybko? Sukur to bez wątpienia legenda tureckiej piłki. W kadrze rozegrał 112 spotkań i strzelił 51 goli. Grał m.in. w Galatasaray Stambuł czy Interze Mediolan. W 2004 roku został uznany najlepszym piłkarzem w historii Turcji. Z kadrą zajął trzecie miejsce podczas mistrzostw w Korei i Japonii, a jeśli chodzi o zdobycze klubowe to ma na swoim koncie m.in. Puchar UEFA, kilka mistrzostw kraju oraz Puchar Włoch.

Wszystkie te sukcesy nie mają większego znaczenia, gdyż przez rządzącego w Turcji Recepa Erdogana Sukur jest uznawany za wroga. Po zakończeniu kariery piłkarz współpracował z obecnym prezydentem, jednak w 2016 roku został oskarżony o znieważenie głowy państwa. Dodatkowo zaangażował się we współpracę z ruchem Fethullaha Gulena, czyli opozycją, która w kraju uznawana jest za organizację terrorystyczną. Sukur uciekł z Turcji w 2017 roku i wyjechał do USA, gdzie pracuje jako taksówkarz.