PŚ w kombinacji norweskiej: Jens Luras Oftebro najlepszy w Lillehammer

Jens Luraas Oftebro.

Norweg Jens Luras Oftebro wygrał w sobotę zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer. Andrzej Szczechowicz został sklasyfikowany na 47. pozycji. Lider cyklu, rodak zwycięzcy Jarl Magnus Riiber był drugi. Broniący Kryształowej Kuli Riiber stracił do zwycięzcy 9,5 s. Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Vinzens Geiger - strata 39,2.

Oftebro prowadził po skoku, w którym osiągnął 99 m. Riiber miał 98,5 m, zajął czwarte miejsce i na trasę biegu wyruszył ze stratą 22 s swojego rodaka. Odrobił do niego ponad 12 s, to nie wystarczyło jednak za zajęcia w zawodach drugiej lokaty.

Riiber tydzień temu dwa razy triumfował w fińskiej Ruce, gdzie odniósł 50. i 51. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Szczechowicz na skoczni miał 42. rezultat - 83,5 m, na trasę biegu wyruszył ze stratą prawie trzech minut do lidera. W biegu swojej pozycji nie poprawił, spadł o pięć miejsc i ostatecznie uplasował się na 47. miejscu ze stratą 4.24,5 do zwycięzcy.

Riiber, który walczy o piąty z rzędu końcowy triumf w klasyfikacji generalnej PŚ, prowadzi w niej z dorobkiem 298 pkt. Drugi jest Oftebro - 270 pkt, a trzeci Niemiec Julian Schmid - 261 pkt.