PŚ w saneczkarstwie: Męska dwójka dwunasta w Innsbrucku

W Innsbrucku odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w Innsbrucku 12. miejsce w konkurencji dwójek w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. Po drugim przejeździe awansowali o dwie pozycje, uzyskując czas 1.19,712. Całe podium zajęli Austriacy.

Po raz pierwszy w karierze wygrali Juri Gatt i Riccardo Schoepf, którzy uzyskali wynik 1.18,915. Drugie miejsce ze stratą 0,079 sekundy zajęli Thomas Steu i Lorenz Koller, a Yannick Mueller i Armin Frauscher uplasowali się na trzeciej pozycji, tracąc 0,083 s do triumfatorów.

Wcześniej na torze w Innsbrucku rywalizowały kobiety. Austriaczka Madeleine Egle triumfowała w jedynkach - 1.19,188. Klaudia Domaradzka zajęła 24. miejsce, tracąc 1,414, a tuż za nią, ze stratą 1,443, uplasowała się Natalia Jamróz.

W dwójkach najlepsze były Selina Egle i Lara Michaela Kipp, które osiągnęły wynik 1.20,019 (40,021/39,998), uzyskując 0,176 s przewagi nad Niemkami Jessicą Degenhardt i Cheyenne Rosenthal oraz 0,233 nad Włoszkami Andreą Voetter i Marion Oberhofer. Dominika Piwkowska i Nikola Domowicz nie ukończyły drugiego ślizgu.

W niedzielę odbędą się zmagania jedynek mężczyzn.

W programie Pucharu Świata jest dziewięć zawodów, a finał zaplanowano na połowę lutego w szwajcarskim St. Moritz. Mistrzostwa globu odbędą się pod koniec stycznia w niemieckim Oberhofie.